Samsung, DDR4'ün seri üretimine başlıyor

prototyqe

Kadim Üye
7 Kas 2011
5,207
0
Chicago İL
2013090200430415718.jpg


Samsung, yakında sunucu pazarında büyük talep görmesini beklediği DDR4 RAM'lerin seri üretimine başladığını duyurdu.
DDR3'lerin yerine geçecek olan DDR4 RAM'ler, hem yüksek performansı, hem dayanıklılığı hem de düşük enerji tüketimiyle sunucular için çok daha ideal hafıza modülleri olacaklar.
Ancak yine de analistlerin DDR4 konusunda şüpheleri var. Mevcut sunucuların DDR3'ler düşünülerek tasarlandığını, DDR4'lere uygun sunucuların ve PC'lerin ise 2015'ten önce yaygınlaşmayacağını düşünüyorlar.
Samsung ise 20 nanometre teknolojisiyle üretilmiş 4 Gigabit DDR4 RAM'lerin 16 ve 32 GB hafıza modüllerine olan talebi arttıracağını düşünüyor.
DDR4 RAM'ler, saniyede 2.667 megabit veri işleyebiliyorlar. Bu da DDR3 RAM'lerin 1.25 katı daha fazla veri kapasitesi anlamına geliyor. Aynı zamanda enerji tasarrufu da yüzde 30 dolayında gerçekleştiği için DDR4'ler çok daha uygun seçenekler olarak karşımıza çıkıyor. Enerji malliyetlerini düşürmek isteyecek web şirketlerinin DDR4 teknolojisine geçiş yapmasına kesin gözüyle bakılıyor. Hemen ardından, PC'lerde de DDR4'leri görmeye başlayabiliriz...

Kaynak
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.