Samsung, televizyonları Android'e bağladı

Agemon

Kadim Üye
22 Ocak 2010
6,477
0
samsung-televizyonlari-androide-bagladi.jpgSamsung Android'e iyice ısındı. Firma, Android işletim sistemine sahip mobil cihazları ile ev eğlence sistemleri arasında köprü vazifesi gören özel bir yazılımı duyurdu.


Samsung, kendi ürettiği LCD ve LED tvler ile uyumlu çalışan ikinci mobil uygulamayı da sonunda duyurdu. İkinci diyoruz çünkü Güney Koreli üretici geçtiğimiz yıl türevi bir mobil yazılım daha duyurmuştu. İlk uygulama iOS ile uyumluydu bu kez ise Android'li Samsung'lar ile uyumlu çalışan bir yazılım geliştirilmiş.


Tabletler ve Akıllı Telefonlar

Galaxy Tab dahil tüm Android işletim sistemine sahip Samsung markasını taşıyan mobil cihazlarda çalışabilen uygulama, televizyonlara Wi-Fi üzerinden bağlanıyor. Televizyonun mobil cihazlar üzerinden yönetilebilmesine olanak tanıyan uygulama, televizyon fonksiyonlarının yönetilmesi, ayarların düzenlenebilmesi, Samsung Apps'e erişim gibi birçok gelişmiş birçok özelliği destekliyor.

Samsung'un LED C6500 serisi ile LCD C650 serileri ile bağlantılı çalışabilen mobil program , yeni nesil Samsung TV'lerde de sorunsuz olarak çalışabilecekmiş. Yazılımın Android Market üzerinde yer alan akıllı telefon adresine buradan, Galaxy Tab adresine de buradan erişebilirsiniz.
 

THT SON MESAJLAR

Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.