Sanal Makineyle Linux Dünyası

emnaky

Üye
4 Eyl 2019
105
66
21
LINUX DÜNYASINA GİRİŞ​

Öncelikle herkese merhaba bu gün sizlere siber dünyaya gönül veren herkesin bilmesi gerektiğini düşündüğüm LINUX işletim sistemleri hakkında bilgi vereceğim tabi hemen konuya girmeden adım adım uygulamanız gereken koşulları göstereceğim…

Öncelikle bizim kuracağımız bu işletim sistemi için tahmin edeceğiniz üzere bir makine lazım ben yeni başlayanlar için sanal makine öneriyorum o halde hadi sanal makine nedir ve nasıl kurulur ona bakalım…

SANAL MAKİNE NEDİR ?

Sanal makine; sizin kendi bilgisayarınızda ekstra bir makine oluşturuyor bu makineye de istediğiniz işlemciyi istediğiniz ekran kartını isteğiniz kadar cpu falan verebiliyorsunuz…

PEKİ NEDEN SANAL MAKİNE LAZIM ?

Size bir hackleme aracı bir de kurban makine lazım kurban makine olarak kendi bilgisayarınızı kullanmayı önermiyoruz hacklemeyi yaparken sıkıntı yaşanabileceği için onun için sanal makine kullanıyoruz sanal makinede bir sıkıntı çıkarsa tekrar kurulum yaparak düzeltebilirsiniz…

HANGİ SANAL MAKİNEYİ KULANMALIYIM?

Ben burada Kali-Linux anlatacağım için en ideal olan sanal makine aracı olan virtualbox kullanacağım.

HADİ KURULUMA GEÇELİM.

Öncelikle arama motorumuza www.virtualbox.org yazıyoruz ve aratıyoruz

Böyle bir site karşılayacak bizi buraya geldikten sonra işletim sisteminize uygun olan linke tıklıyoruz tıkladıktan sonra otomatik olarak en güncel sürümü inecektir. İndikten sonra kurulum sihirbazını açıp kurabilirsiniz

Kurduktan sonra böyle bir ekran gelmesi lazım bu ekran geldiyse artık bir sanal makineniz var demetir.

SANAL MAKİNEYE İŞLETİM SİSTEMİ YÜKLEME

Ben bu sanal makinede hacking işlemlerini bildiğim kadarıyla anlatacağım için Kali-Linux yükleyeceğim. Hadi yükleme kısmına gelelim.

Öncelikle arama motorunuza www.kali.org yazıp aratıyoruz

Böyle bir sayfa karşılayacak bizi download yazan yere basıyoruz.

Virtual Machines yere basıp Virtual Box u seçip indiriyoruz. Kendiliğinden inmeye başlıyor…

İndikten sonra çift tıklayıp açıyoruz zaten kendiliğinden sanal makinemize kurulum yapıyor

İçeri aktar diyoruz ve tamamen kullanıma hazır hale geliyor…

deltaturk

Moderasyon Ekibi Lider Yardımcısı
26 Kas 2020
925
971
Green Team Mersin Daire Bşk.
LINUX DÜNYASINA GİRİŞ​

Öncelikle herkese merhaba bu gün sizlere siber dünyaya gönül veren herkesin bilmesi gerektiğini düşündüğüm LINUX işletim sistemleri hakkında bilgi vereceğim tabi hemen konuya girmeden adım adım uygulamanız gereken koşulları göstereceğim…

Öncelikle bizim kuracağımız bu işletim sistemi için tahmin edeceğiniz üzere bir makine lazım ben yeni başlayanlar için sanal makine öneriyorum o halde hadi sanal makine nedir ve nasıl kurulur ona bakalım…

SANAL MAKİNE NEDİR ?

Sanal makine; sizin kendi bilgisayarınızda ekstra bir makine oluşturuyor bu makineye de istediğiniz işlemciyi istediğiniz ekran kartını isteğiniz kadar cpu falan verebiliyorsunuz…

PEKİ NEDEN SANAL MAKİNE LAZIM ?

Size bir hackleme aracı bir de kurban makine lazım kurban makine olarak kendi bilgisayarınızı kullanmayı önermiyoruz hacklemeyi yaparken sıkıntı yaşanabileceği için onun için sanal makine kullanıyoruz sanal makinede bir sıkıntı çıkarsa tekrar kurulum yaparak düzeltebilirsiniz…

HANGİ SANAL MAKİNEYİ KULANMALIYIM?

Ben burada Kali-Linux anlatacağım için en ideal olan sanal makine aracı olan virtualbox kullanacağım.

HADİ KURULUMA GEÇELİM.

Öncelikle arama motorumuza www.virtualbox.org yazıyoruz ve aratıyoruz

Böyle bir site karşılayacak bizi buraya geldikten sonra işletim sisteminize uygun olan linke tıklıyoruz tıkladıktan sonra otomatik olarak en güncel sürümü inecektir. İndikten sonra kurulum sihirbazını açıp kurabilirsiniz

Kurduktan sonra böyle bir ekran gelmesi lazım bu ekran geldiyse artık bir sanal makineniz var demetir.

SANAL MAKİNEYE İŞLETİM SİSTEMİ YÜKLEME

Ben bu sanal makinede hacking işlemlerini bildiğim kadarıyla anlatacağım için Kali-Linux yükleyeceğim. Hadi yükleme kısmına gelelim.

Öncelikle arama motorunuza www.kali.org yazıp aratıyoruz

Böyle bir sayfa karşılayacak bizi download yazan yere basıyoruz.

Virtual Machines yere basıp Virtual Box u seçip indiriyoruz. Kendiliğinden inmeye başlıyor…

İndikten sonra çift tıklayıp açıyoruz zaten kendiliğinden sanal makinemize kurulum yapıyor

İçeri aktar diyoruz ve tamamen kullanıma hazır hale geliyor…
Elinize Sağlık

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.