Sanallaştırmayı hiçbir şekilde açamıyorum

MiralayCevdet

Yeni üye
2 May 2020
9
1
MERHABA öncelikle iyi forumlar
Bilgisayarım Acer aspire E1-522
sanal makine kullanmak için sanallaştırmayı açmam gerekiyor BİOS üzerinden advanced ayarını asla bulamıyorum sanırım bilgisayarımın modeli ile alakakalı bilen var ise lütfen yardımcı olsun.
 

noktalıvirgül

Moderatör
17 Kas 2020
423
101
Merhaba,
Ayarlar bölümünden Güncelleştirme ve Güvenlik Ayarları'na tıklayıp menüdeki Kurtarma bölümüne girdiğinizde Gelişmiş Başlangıç Ayarı'ndan Simdi Yeniden Başlat'a tıkladığınızda sistem yeniden başladıktan sonra çıkan mavi ekranda ayarlardan Troubshoot'a (Sorun Giderme) tıklayıp Advenced Options'a (Gelişmiş Seçenekler) tıklanmalı. UEFI Firmware (Aygıt Yazılımı) seçilmeli, çıkan ekran sayfasında Yeniden Başlat seçildikten sonra Windows, BIOS ekranını açacaktır. Çıkan menüde Virtual Technology (Sanallaştırma Teknolojisi) ayarı yoksa işlemcinizin sanal makine desteği yoktur. Eğer bu seçenek varsa Enable (Etkinleştirme) yapabilirsiniz.
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.