Sapphire'den yeni ekran kartı; Radeon HD 6950 Toxic Edition

!nFiNiTe

Kadim Üye
21 Şub 2011
5,914
0
Hell
sapphireradeonhd6950toxic03-dh-fx57.jpg

AMD tabanlı ekran kartı üretiminde pazarın lider isimlerinden biri olan Sapphire, yüksek performans segmenti için yeni bir ekran kartı daha hazırladı. Radeon HD 6950 Toxic olarak isimlendirilen yeni model, AMD'nin 40nm üretim teknolojisiyle hazırladığı Cayman Pro grafik yongasından güç alıyor ve 2GB GDDR5 bellek kapasitesiyle geliyor.

Vapor Chamber tabanlı soğutucusu ile donatılan ve fabrika çıkışı hız aşırtmalı olarak gelen DirectX 11 destekli ikinci nesil ekran kartı, 256-bit bellek veri yolu desteğine ve 1408 paralel işlem birimine sahip. Grafik işlemcisi 880MHz'de, bellekleri ise 5200MHz'de görev yapan kartın diğer özellikleri arasında dual BIOS ve dijital VRM tasarımı gibi detaylara yer veriliyor.

8+6 pin güç konnektörlerine sahip olan ekran kartı, iki adet DVI, iki adet Mini DisplayPort ve bir adet HDMI konnektörü ile beş monitöre destek sunabiliyor. Kutu içeriğinde Dirt 3 oyununa da verilen Sapphire Radeon HD 6950 Toxic Edition'ın yakın zamanda pazara sunulması beklenirken, tavsiye edilen son kullanıcı satış fiyatı ise açıklanmadı.
sapphireradeonhd6950toxic04-dh-fx57.jpg
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.