Secure File Sharing // Xowly

Xowly

Katılımcı Üye
17 Haz 2019
769
57
ғate
Hi TürkHackTeam family, today I’m going to show you "Secure File Sharing". Let's look at the topics and then move on to the topic.

Subject Headings
• What is OnionShare?
• Secure File Sharing

RGQJLC.gif

What is OnionShare?

Tor service is an application to receive / share files.

RGQJLC.gif

Secure File Sharing

First we need to install OnionShare on our computer, so let's write
Kod:
 sudo apt-get install onionshare
.

aHsADK.jpg

Then we need to turn on our Tor service since we are going to operate from TOR network) Let's write
Kod:
 service tor start
to the terminal.

EM5BL1.jpg

Then come to the file search
Kod:
 onionshare
and let's open our application.

MV0p5W.jpg

Here it says drag and drop your file , drag and drop a file, and click Start Sharing .

XSCs1p.jpg

As you can see, he gave us a link. The extension also has the extension .onion , so it can be accessed via the Tor Service. In this way, you will be sharing a file with maximum security.

uyvvgE.jpg

There is also a file retrieval, but be careful here because every file in DeepWeb is unreliable :))

JyvykP.jpg

f4XPQV.png

This was the end, friends, we will meet to discuss another issue.

13 Ocak 2019
241
1
root$
P4RS' ın konularını neden tekrarlayıp atıyorsun? TurkHackTeam'a giren yabancılar daha iyi anlasın diye mi? Saçma buldum şahsen.

Xowly

Katılımcı Üye
17 Haz 2019
769
57
ғate
P4RS' ın konularını neden tekrarlayıp atıyorsun? TurkHackTeam'a giren yabancılar daha iyi anlasın diye mi? Saçma buldum şahsen.

Merhabalar,

"P4RS hocamın konularının çevirisini yapmaktayım. Aynısını yapmıyorum. Aynı zamanda bilgisi dahilinde bir proje. Yapmam gerektiği için yapıyorum, kopyalamak için değil. Başka kitlelerin ilgisini çekmek için. İnternational Forum'un amacı budur. Yorumunuz için teşekkürler.

13 Ocak 2019
241
1
root$
ÜDY'nin kararına bir şey diyemem şahsen ama, siteye giren yabancıların da bir şeyler öğrenmesini sağlayarak kendimize düşman yetiştirmeyelim?

rixper

Yeni üye
3 Kas 2019
9
0
26
ÜDY'nin kararına bir şey diyemem şahsen ama, siteye giren yabancıların da bir şeyler öğrenmesini sağlayarak kendimize düşman yetiştirmeyelim?

burada yazanlari okuyan herkesin Türk dostu olduguna o kadar eminsin yani..

dusman genelde icimizden cikiyor o yuzden birakalim isteyen istedigini ogrensin bence.

P4RS

Özel Üye
8 Ocak 2017
5,156
57
Ankara

türk hack team eski misyonunu bırakalı epey oldu farkında değil misin :D ?

burada yazanlari okuyan herkesin Türk dostu olduguna o kadar eminsin yani..

dusman genelde icimizden cikiyor o yuzden birakalim isteyen istedigini ogrensin bence.

Konu sadece eski misyon değil. Ama geliştirmeyi konuları çoğaltarak yapmak yerine yabancılara hizmet haline getirmek şahsen mantıklı gelmedi. Neyse, uzatmıyorum ban yerim şimdi

Bu tür yorumlarınız için öncelikle teşekkür ederim. Eleştiri ile gelişmeye inanan birisiyim ve eleştirilere açığımdır. Bu tür çeviri konularının olmasının bir sebebi var ki Xowly nickli yönetici arkadaşım da yapmış. Sizler merak etmeyin ÜDY'nin ve tim liderimiz SeNZeRo hocamın bilgisi dahilindedir. Güzel işler yapmaya gayret gösteriyoruz sizlerin de destek olmasını bekleriz :))

Son düzenleme:

R4V3N

Adanmış Üye
3 Tem 2016
6,250
38
25
Kocaeli
Şimdi affedersiniz ama z2'nin nacizane(!) yorumundan sonra çeviri ile alakalı birkaç şey ben söylemek isterim.

En başında "konu" ile "konu başlıkları"na hep "topic" demişsin. "Konu başlıkları"na "headings" diyebilirdin.
"Turn on" kelimesinin açmak anlamı açmaktan ziyade yakmak gibisine kayar yani elektronik eşya falan. Tor servisi açmak kısmı için "launch", "start" veya en kötü "open" diyebilirmişsin.

Bu arada ciddi bir mesaj için kendimi çok zorladım ama işin içine translate girdi mi tüm hevesim kaçıyor kusura bakma. Kendini translate ile kandırıp int'de 5-10 konu açacağına geliştirmeye baksaydın ya -_-

Xowly

Katılımcı Üye
17 Haz 2019
769
57
ғate
Şimdi affedersiniz ama z2'nin nacizane(!) yorumundan sonra çeviri ile alakalı birkaç şey ben söylemek isterim.

En başında "konu" ile "konu başlıkları"na hep "topic" demişsin. "Konu başlıkları"na "headings" diyebilirdin.
"Turn on" kelimesinin açmak anlamı açmaktan ziyade yakmak gibisine kayar yani elektronik eşya falan. Tor servisi açmak kısmı için "launch", "start" veya en kötü "open" diyebilirmişsin.

Bu arada ciddi bir mesaj için kendimi çok zorladım ama işin içine translate girdi mi tüm hevesim kaçıyor kusura bakma. Kendini translate ile kandırıp int'de 5-10 konu açacağına geliştirmeye baksaydın ya -_-

Kusura bakmayın galiba sizi memnun edemedim ama elimden geleni yaptım dedikleriniz hata bile değil ben bunları kullanmayı tercih ettim hata olduğunu düşünmüyorum. Yorumunuz için teşekkür ederim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.