Selçuk Üniversitesi Hakkında

Nsr

Katılımcı Üye
19 Şub 2016
959
0
Sofya
logo.png

MISYON: Mühendislik Fakültesi, bünyesindeki bütün programlarının eğitim ve öğretiminde sürekli iyileşmeyi belli bir metodoloji içerisinde sağlayan ulusal ve uluslararası akreditasyon kuruluşlarınca akredite edilmesini hedeflemektedir. Bu amaçla, Mühendislik Fakültesi özgörü ve özgörev tanımına uygun olarak hedeflerini aşağıdaki şekilde belirlemiştir. Mühendislik alanlarında güncel bilgilerle donanmış kapsamlı ve fonksiyonel bir eğitim-öğretim programı sağlamak, Mühendislik alanlarında uygulama ve ileri araştırma için gereken bilimsel temeller, kesin analiz ve üretken tasarımı içeren, mesleki kariyer için gerekli temel fen, matematik, programlama bilgi ve becerisine sahip mezunlar yetiştirmek, Mühendislik alanlarına ilişkin alanlarda yaşam boyu öğrenmeyi benimsemiş ve mezuniyet sonrası öğretime hazır mezunlar vermek, Mühendislik alanlarında faaliyet gösteren yerel, ulusal ve uluslararası organizasyonlara aktif katılımı sağlama yoluyla liderlik yeteneğine sahip mezunlar yetiştirmek, Alanıyla ilgili temel bazı deneyleri laboratuar ortamında yapabilen mezunlar yetiştirmek, Mühendislik konularında tasarım deneyimine sahip mezunlar yetiştirmek, Yazılı ve sözlü iletişim becerilerini etkin olarak kullanabilen, ikna yeteneği ve özgüveni olan mezunlar yetiştirmek, Disiplinler arası çalışma ortamlarına uyum sağlayıp, inisiyatif kullanabilen ve takım lideri olma yeteneğine sahip mezunlar yetiştirmek, Mesleki sorumluluğunu etik kurallar çerçevesinde kullanan, üstlenilen mesleki etkinliklerdeki sosyal, ekonomik, politik ve yasal içeriğin bilincinde olan ve değerlendirebilen mezunlar yetiştirmek. ...

VIZYON: Ulusal ve uluslararası alanda başarıyı ve çağdaşlığı gözeterek mühendislik eğitiminde üst seviyelere erişmek, mühendislik bilim ve teknolojisine katkıda bulunabilme standartlarına sahip olmak, önde gelen saygın ve tanınmış bir eğitim kurumu olmak. Mühendislik Fakültesinin özgörevi öğrencilerini, çağdaş bilgilerle donanımlı olarak ulusal ve uluslararası alanda rekabetçi mühendislik görevlerini başarıyla yerine getiren ve bu sebeple kendi iş alanlarında tercih edilen analitik düşünme, problem çözme ve tasarım yeteneği kazanmış azimli, yaratıcı, girişimci, yaşam boyu öğrenmeyi kendine görev edinmiş mühendislik uygulamaları için modern araçları kullanma yeteneğine sahip çevre, sağlık, güvenlik ve mesleğini koruma sorumluluğunu üstlenmiş iş etiğine uygun davranışlar sergileyen ve ülkesine hizmet eden bireyler olarak hazırlamaktır. Mühendislik Fakültesi lisans eğitiminin yanında, bilimsel gelişmenin itici gücü olan lisansüstü eğitim gören öğrencilerine ulusal ve uluslararası kabul gören çalışmalar yaptırarak mühendislik ve mimarlık bilim ve teknolojisine katkı sağlama, teknoloji geliştirme, bölgesel ve ulusal mühendislik ve endüstriyel problemlere çözüm getirme hedeflerini görev edinmiştir. ...

MRIDVANC

Yeni üye
12 Ara 2015
22
0
ANKARA
Arkadaşlar ben okuyorum son sınıfım elektrik ve elektronik mühendisliği . Anlat derseniz selçuk ta mühendislik okumayın derim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.