SEO Anahtar Kelimeler Nedir?

Jaime Lannister

Deneyimli Moderatör
1 Ara 2020
2,932
223
Casterly Rock
Merhaba TurkHackTeam üyeleri bugün SEO Anahtar Kelimelerin ne olduğunu inceleyeceğiz.

qludCv.png

YHOrwJ.gif

qludCv.png


mii5qsz.


SEO anahtar kelimeleri, web içeriğindeki, insanların sitenizi arama motorları aracılığıyla bulmasını sağlayan anahtar kelimeler ve kelime öbekleridir. Arama motorları için iyi optimize edilmiş bir web sitesi, arama yapanları sitenize bağlamaya yardımcı olan SEO için anahtar kelimelerle potansiyel ziyaretçi tabanıyla "aynı dili konuşur". Anahtar kelimeler, SEO'nun ana unsurlarından biridir.

Başka bir deyişle, sizi bulmalarını kolaylaştırmak için, insanların sunduğunuz ürünleri, hizmetleri veya bilgileri nasıl aradıklarını bilmeniz gerekir; aksi takdirde, arama motorundaki diğer birçok sayfadan birine gelirler. Anahtar kelimeler, sitenizin arama motorunda rakiplerinizin üzerinde yer almasına yardımcı olacaktır.

Bu nedenle, bir anahtar kelime listesi geliştirmek, herhangi bir arama motoru optimizasyonu girişiminin ilk ve en önemli adımlarından biridir. Anahtar kelimeler ve SEO, kazanan bir arama pazarlaması kampanyası yürütmek söz konusu olduğunda doğrudan bağlantılıdır. Anahtar kelimeler, diğer tüm SEO çabalarınız için temel oluşturduğundan, SEO anahtar kelimelerinizin hedef kitlenizle son derece alakalı olmasını ve eylem için etkili bir şekilde organize edilmesini sağlamak için zaman ve yatırıma değer. Doğru SEO anahtar kelimelerine karar vermek, hem deneme hem de yanılma içeren hassas bir süreçtir, ancak temel bilgilerin anlaşılması kolaydır.

wlq9zjv.


Yeni başlayan arama pazarlamacılarının çoğu, konu SEO anahtar kelime araştırması olduğunda aynı hataları yapar:
*Sadece bir kez SEO anahtar kelime araştırması yapın,
*Güncelleme zahmetine girmeyin ve SEO anahtar kelime listelerini genişletin
*Çok popüler olan, yani çok rekabetçi olan anahtar kelimeleri hedefleyin.

Temel olarak, SEO anahtar kelime araştırması, bir pazarlamacı olarak işinizin sürekli ve sürekli gelişen bir parçası olmalıdır. Eski anahtar kelimelerin periyodik olarak yeniden değerlendirilmesi gerekir ve yüksek hacimli, rekabetçi anahtar kelimeler (veya uzun kuyruklu anahtar kelimelerin aksine "baş" anahtar kelimeler) çoğu zaman yararlı bir şekilde değiştirilebilir veya yalnızca herhangi bir şey getirmeyecek şekilde tasarlanmış daha uzun, daha spesifik kelime öbekleri ile genişletilebilir.

3we1uc2.


Kendinizi rakiplerinizle aynı anahtar kelimeleri kullanırken bulursanız, öne çıkamayacaksınız. Sadece yeni anahtar kelimeler arama araçlarını denemek ve sonuçları takip etmekle kalmamalı, aynı zamanda kendi araştırmanıza dayanarak denemeler yapmaktan çekinmeyin. Anahtar kelimelerinizi başka kim kullanıyor? Ve kendinizi nasıl öne çıkarırsınız? Potansiyel müşterilerinizin anahtar kelime aramalarıyla sorduğu soruları gerçekten yanıtlayan.

kkul4be.


8BfzfS111434df5fdd155e.md.png

zcIPpR.gif
 

Eagleweb

Uzman üye
8 May 2021
1,768
842
Merhaba,
Emeğinize sağlık, Ekleme yapmak isterim ; WP (Wordpress Eklentilerinde bulunan eklentilerde iyidir.) Kendinizin Yaptığı Bir sitede Etiket ve Copy&Paste Olamamısına dikkat etmeniz de önemli. Ayrıca etiketlerden biri bir markanız gibi olsun ve her içerik altında o etiketi kullanmaya bakın.
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.