Şeytan'ın Haklı Olması

Edward Lawrence

Yeni üye
16 May 2021
39
17
Londra
Ben bir yapay zeka programlıyorum diyelim. Bu yapay zekanın öğrenirken, ve kendine yeni değerler biçerken referans alacağı- benim tanımladığım- bazı doneler olacak. Şimdi, ben bu yapay zekaya kibir donesini yüklediğimde, bu yapay zekanın kendini tüm herşeyden üstün görüp görmeme konusunda tereddüte düşeceğini düşünebiliyor musun? Onu yaratanın, kodlayanın her şeyini bildiğini, ona itaat etmesi gerektiğini bilir, ama o diğer kodlanan tüm programlardan üstündür.

Ben de diyorum ki, "eyy yapay zeka, winzip senden daha üstün programdır." Benim yapay zeka da winzip'in kodlarını araştırıp sen öyle diyosan öyledir diyecek ha? "Hadi ordan" demez mi? Bence der.

Muncuk Han

Uzman üye
7 May 2021
1,031
630
43.822302, 87.616875
Ben bir yapay zeka programlıyorum diyelim. Bu yapay zekanın öğrenirken, ve kendine yeni değerler biçerken referans alacağı- benim tanımladığım- bazı doneler olacak. Şimdi, ben bu yapay zekaya kibir donesini yüklediğimde, bu yapay zekanın kendini tüm herşeyden üstün görüp görmeme konusunda tereddüte düşeceğini düşünebiliyor musun? Onu yaratanın, kodlayanın her şeyini bildiğini, ona itaat etmesi gerektiğini bilir, ama o diğer kodlanan tüm programlardan üstündür.

Ben de diyorum ki, "eyy yapay zeka, winzip senden daha üstün programdır." Benim yapay zeka da winzip'in kodlarını araştırıp sen öyle diyosan öyledir diyecek ha? "Hadi ordan" demez mi? Bence der.
evet ben ce ettirile bilir ama asla doğal olarak gelişim sağlıyamaz sürekli insanlar tarafın dan güncellenmelidir yazılım

MRRE

Üye
1 Tem 2018
156
19
Yapay zeka benzetmesi olmamış gibi, zaten bir şey hakkında tartışırken benzetme yapmak seni mutlak doğruya götürmez. Daha derin düşünmek istersen olayların özü farklı olduğu için kullanamazsın. Yinede faydasız denemez...

Dolyetyus

Co Admin
21 Nis 2020
1,204
664
Delft
İlk olarak şunu söylemek istiyorum: Doğuştan sizlere yüklenen dogmalar ve sonrası oluşan fanatizme sahip kafa ile düşünürseniz yapay zeka asla insan gibi olamaz veya insanın kibirlenmesi (veya şeytanın haklı olması) doğru değildir lakin teknoloji hızlı bir şekilde gelişirken gelecekte insanlardan daha üstün ve zeki makineler görmemiz kaçınılmazdır. Bu teknolojik gelişimi sadece deneyimleyerek öğrenebiliriz, şu an yapacağımız çıkarımlar yanlış olacaktır çünkü daha nasıl bir üstün yapay zeka yapılır bilmiyoruz. Ancak yapay zeka kadar zeki bir varlığın kibir, nefret gibi basit ve ilkel primat davranışları sergilemeyeceğini düşünüyorum.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.