Shodan ile ip korumalarına tek atıyoruz!

LeHunter

Üye
21 Eyl 2021
88
24
26
Turkiye
Merhabalar sizlere bugün cloudflare tarzı site korumalarını shodan io ile geçmeyi anlatacağım.

öncelikle ping atalım bakalım sitenin ipsi nedir?
chsutcb.png

hımm... hadi tarayıcı ile girelim :)

MNUW5pxu_2.png

cloud flare bizim direk ip ile girmemizi engelliyor :D
şimdi shodan ile dorkumuzu yazalım siz isterseniz country:"Ülke domai name"+ site adı olarak aratabilirsiniz.​

wjga6LwJ_3.png

evet, bulduk ip yi fakat ben reklam olmasın diyerek ip yi gizledim şimdi tarayıcıdan bakalım

5swyRiHa_son.png

tatatadan! cloud flareye takılmadan site açıldı şimdi ne yapmak istersek yapabiliriz

not:anlatım eğitim amaçlıdır sitenin adı anlaşılmasın diye ip adresi ve özel kısımları sansürlenmiştir.​

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.