Siber Güvenlik için Hangi Bölümü Okumalıyız?

TS_BOOM

Yeni üye
7 Eyl 2021
19
1
23
Arkadaşlar Lise Son Sınıfım Siber Güvenlik İlgim Var Üniversite İçin Hangi Bölüm Kazanıp Mezun Olmam Lazım Bilen Yazarsa çok sevinirim

noktalıvirgül

Deneyimli Moderatör
17 Kas 2020
919
503
Merhaba Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği veya Bİlgisayar Programcılığını önerebilirim. Programcılığı okursanız sonrasında yükseltebilirsiniz de zaten. Ama şu kesin ki hangi bölümü okursanız okuyun kendinizi sürekli geliştirmek, araştırmak, yenilikleri takip etmek, yeni sistemleri öğrenmek durumundasınız. Kolaylıklar, başarılar diliyorum..

Eagleweb

Kıdemli Üye
8 May 2021
2,120
1,151
localhost/e8
Merhaba,
Ne kadar kabul edersiniz bilmem ama bence istanbul'da bulunan üniversitelerin Yazılım veya Bilişim bölümleri Yurdun geri kalanında bulunan üniversitelere nazaran daha iyi eğitim vermekte, ancak puanları çok yüksek olduğundan pek tercih yapılamıyor anadolu'da bir yer sorarsanız Antalya Alaadin keykubad üniversitesi derdim ben.

EYLL'

Uzman üye
17 May 2019
1,540
188
Hudut
Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliklerini Tercih Edebilirsiniz.
Daha Kolay ve yüksek maaşlı işler bulmak için ITU, ODTU, Boğaziçi gibi üniversitelerde okumanız daha yararlı olacaktır.

batuproxr

Katılımcı Üye
6 May 2020
561
83
Turiiyede yazilimci cok iyi hocalar bulmak cok zor turkiyede daha tam gelismedi sektor yyrtdisinda okicaksaniz tavsiye ederim

'ReDLiNe

Blue Team Lideri
23 Haz 2015
7,676
3,564
23
Ankara
Her ne kadar üniversite okusanızda bu tür durumlarda kendi göbeğimizi kendimiz kesmeliyiz okulda öğretilenlerle bir yere pek varamıyorsunuz maalesef

TS_BOOM

Yeni üye
7 Eyl 2021
19
1
23
Merhaba Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği veya Bİlgisayar Programcılığını önerebilirim. Programcılığı okursanız sonrasında yükseltebilirsiniz de zaten. Ama şu kesin ki hangi bölümü okursanız okuyun kendinizi sürekli geliştirmek, araştırmak, yenilikleri takip etmek, yeni sistemleri öğrenmek durumundasınız. Kolaylıklar, başarılar diliyorum..
çok teşekkürler
Merhaba,
Ne kadar kabul edersiniz bilmem ama bence istanbul'da bulunan üniversitelerin Yazılım veya Bilişim bölümleri Yurdun geri kalanında bulunan üniversitelere nazaran daha iyi eğitim vermekte, ancak puanları çok yüksek olduğundan pek tercih yapılamıyor anadolu'da bir yer sorarsanız Antalya Alaadin keykubad üniversitesi derdim ben.
çok teşekkürler
Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliklerini Tercih Edebilirsiniz.
Daha Kolay ve yüksek maaşlı işler bulmak için ITU, ODTU, Boğaziçi gibi üniversitelerde okumanız daha yararlı olacaktır.
çok teşekkürler

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.