siber güvenlik ile hesap düşürme

PxolisTRy

Yeni üye
16 Eyl 2021
5
1
24
merhaba bi akadaş bana dm den foto attı fotoğrafta bir kişinin ona link göndermiş olduğunu gördüm. sorun burda değil o linke girince arkadaşımın şifresi linki gönderen kişiye düşmüş böyle bir linki nasıl kurabilirim detaylı bilen varsa anlatabilir mi 😊

Daeky

Uzman üye
16 Nis 2022
1,144
966
23
BJK
merhaba bi akadaş bana dm den foto attı fotoğrafta bir kişinin ona link göndermiş olduğunu gördüm. sorun burda değil o linke girince arkadaşımın şifresi linki gönderen kişiye düşmüş böyle bir linki nasıl kurabilirim detaylı bilen varsa anlatabilir mi 😊
Bahsettiğin Saldırı Phishing Denilen Kullanıcıyı Oltalama - Yemleme Üzerine Kurulu Bir Sosyal Mühendislik Saldırılarından Biri | Black Eye - Gophish Araçlarını Kullanabilirsin / Genel Olarak İşleyişi Su Şekilde Bir Web Sitesi Oluşturur Domain Alınarak Ardından Bir Fake E - Mail Örnek Veriyorum instgram mail adresi üzerinden gönderilmiş gibi gösterilir vb.sonrasında e posta üzerinden kurban kisiye bu mail gönderilir kurban linki açtığında kendisinden instgram vs..artık ne amaç için kullanıyorsa - girmesi istenir ve giriş olduğunda kurban kişinin bilgileri Attackera düşer tabi burdaki tüm önemli nokta şu ne kadar inandırıcı ve Oltalamanın ne kadar profosyonel yapıldığına bağlı .

The VODKA

Uzman üye
8 Haz 2022
1,292
900
ANKARA
Ben öyle bir sistem bilmiyorum. Siteye girince değilde, Siteye bilgilerini girince çalabilir. Bizde buna "Phishing" yöntemi diyoruz.

Nikon of Disast

Uzman üye
16 May 2020
1,641
1,171
Selamlar, phishing yöntemi kullanılmış veya bir exploit olabilir. Phishing için bir web sunucu ve script gereklidir. Exploit için de hedefe yönelik bir exploit bulup onu web'e entegre etmelisiniz. Gizlice dosya indirip & çalıştırma vb..

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.