Siber İstihbarat Hakkında Sohbet

нydrαтнαlleѕ

İSTİHBARAT!
8 Ocak 2017
3,210
1,454
Arkadaşlar Merhaba. Bir çok kişinin Siber İstihbarat Hakkında merak ettiği onca şey olduğunun farkındayım. Meraklarınızı gidermeye çalışmak adına İstihbarat Timi adına bu konuyu açıyorum. Bu konu altında Siber İstihbarat hakkında merak ettiğiniz ve Siber İstihbarat konusu hakkında kaynak isteyebilirsiniz.

Bilmemek değil, öğrenmemek ayıp.

Konunun altına post atarken dikkat etmeniz gereken kurallar;

1- Flood'u engellemek adına 24 saatte en fazla 1(bir) post atabilirsiniz.
2-İstihbarat Timi Hakkında soru sormayınız.
3-Eleştiri, fikir ve kavga arasındaki farkı bilip, sorun çıkartmamak.

4-Yardım talep konularınızı Yardım Merkezi bölümüne açınız.

Son düzenleme:

Narisca

Katılımcı Üye
11 Mar 2021
421
198
Londra
ne yapılıyor siber istihbaratta
Siber istihbarat, bir kurum için risk haline gelebilecek siber tehdit faktörlerini önceden analiz eder, kuruma bu yönde uyarı ve önlem alma fırsatı sağlamayı hedefler. Kısacası siber tehdit faktörlerini analiz edip tehdit bulunan yere uyarı vererek önlem almalarını sağlamaktadır.

Eagleweb

Kıdemli Üye
8 May 2021
2,120
1,151
localhost/e8
Merhaba,
Siber istihbarat ile istihbarat işlemlerinin benzer olduğunu düşünüyorum, Siber istihbarat toplarken kullandığınız araçlar nelerdir?,
Siber istihbarata herkes girebilirmi (Kulüp Anlamında...)

bopcd2a.gif

нydrαтнαlleѕ

İSTİHBARAT!
8 Ocak 2017
3,210
1,454
Merhaba,
Siber istihbarat ile istihbarat işlemlerinin benzer olduğunu düşünüyorum, Siber istihbarat toplarken kullandığınız araçlar nelerdir?,
Siber istihbarata herkes girebilirmi (Kulüp Anlamında...)

bopcd2a.gif
İki alanında amacı aynı. Bir taraf sahada aktif, bir taraf ağ üzerinde. Bilgi toplarken osint ve monitoring toolları kullanılıyor.

ANKA1034

Katılımcı Üye
26 Haz 2020
295
50
Osınt ve monıtorung toollarından bahsetmişsiniz osınti biliyorum ancak monıtorıng hakkında pek bir bilgim yok kısaca açıklar mısınız ?

`AJAX

Katılımcı Üye
21 Haz 2019
398
7
Siber istihbarat için, tehdit unsurlarına yönelik, raporlama süreci aşamaları nelerdir ve nasıl çözüm odaklı bilgi toplanabilir?

axenaspm

Üye
12 Şub 2022
56
20
Arkadaşlar Merhaba. Bir çok kişinin Siber İstihbarat Hakkında merak ettiği onca şey olduğunun farkındayım. Meraklarınızı gidermeye çalışmak adına İstihbarat Timi adına bu konuyu açıyorum. Bu konu altında Siber İstihbarat hakkında merak ettiğiniz ve Siber İstihbarat konusu hakkında kaynak isteyebilirsiniz.

ne yapılıyor siber isbihata

Syroxit

Katılımcı Üye
21 Nis 2021
638
622
Teşkilat
Siber istihbarat için, tehdit unsurlarına yönelik, raporlama süreci aşamaları nelerdir ve nasıl çözüm odaklı bilgi toplanabilir?
Bahsetmiş olduğunuz siber tehdit istihbaratındaki bilgi toplama işlemlerinin çoğu açık kaynaklardan elde edilmektedir. Sosyal medya, github ve dark web gibi kaynaklardan kurum veya kuruluşa gelebilecek tehditler araştırılır. Araştırma ve raporlama sonunda gerekli önlemler alınır. Aşağıda bulunan konudan siber tehdit istihbaratı ile ilgili bilgi edinebilirsiniz.
siber istihbarat ve tehdit istihbaratinin farki nedir hocam
Siber istihbarat ve siber tehdit istihbaratının farkı, siber istihbaratta tehdit olmayan verilerin de bulunuyor olmasıdır. Siber tehdit istihbaratını, siber istihbaratın içinde yer alan bir birim gibi düşünebiliriz.

Siber Tehdit İstihbaratı

Adanalıtrojan

Kıdemli Üye
25 Haz 2021
2,012
1,050
16
Konya Ovası Askeri Tesislerinde

Ben bir nükleer santral hakkında geniş çaplı bilgi topluyorum daha çok nelere bakmaliyim?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.