Siber Suçlara İhbar

injector

Katılımcı Üye
30 Haz 2018
853
1
style.css
merhaba. birkaç şahıs yarın kapındayız vesaire sözleriyle küfürlü bir şekilde tehtitte bulundu. Ben bunları siber suçlara ihbar etmek istiyorum fakat nereden ihbar edebilirim yardımcı olursanız sevinirim..

C432

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
602
0
Bu tehtitlerde bulunan kişiler sanal ortamdanmı tanıştınız sanal ortamdansa ve gerçek olmayan hesaplarsa siber suçlara bildilirsenizde pek bir şey çıkmicanı söyliyebilirim.

Eğerki bunlar tanıdğınız kişiler gerçek hesaplarsa kanıtlarla birlikte karakola gitmeni öneririm eğerki 18 yaşın altında iseniz bir aile bireyi ile Çocuk büro amirliğine gidip ifade vermelisiniz.

özel mesaja gelirseniz dahada yardımcı olabilirim.

Ni0Cx

Yeni üye
13 Haz 2019
14
0
O zaman bekle gelebiliyorlarsa gelsinler :D Sende karşılık verirsin.
Fakat biri sana küfür ettiyse, Siber Suçların ilgileniceğini sanmıyorum.
Bana kalırsa, onların bi şekilde canlarını yak bunu yaptıklarına pişman et. Sonucunda karakolluk olsan bile nerde olursan ol tavrını koy.
Bazı işler olmayan adalete teslim edilmekle olmaz, Kendin halletmek zorunda kalırsın :)

injector

Katılımcı Üye
30 Haz 2018
853
1
style.css
Bu tehtitlerde bulunan kişiler sanal ortamdanmı tanıştınız sanal ortamdansa ve gerçek olmayan hesaplarsa siber suçlara bildilirsenizde pek bir şey çıkmicanı söyliyebilirim.

Eğerki bunlar tanıdğınız kişiler gerçek hesaplarsa kanıtlarla birlikte karakola gitmeni öneririm eğerki 18 yaşın altında iseniz bir aile bireyi ile Çocuk büro amirliğine gidip ifade vermelisiniz.

özel mesaja gelirseniz dahada yardımcı olabilirim.

C432 whatsapp üzerinde ss ler ve gerçek hayatta da tanıyorum

S1NYOR

Uzman üye
22 Haz 2015
1,826
20
Baltimore
Siber suclara gitmene gerek yok buna benzer bir olay olmustu banada soylendigi gibi degil ilk isin dilekce yazmak genelde adliyelerin oralarda bunlari yapan dukkanlar oluyor ben 10tl ye dilekce yazdirmistim whatsap ss lerini cikart aynisi bende yaptim oda yaklasik 5 10 tl arasidir.Avukat tutmana gerek yok barodan atıyorlar durumun elverisli degilse o kiside rahat sekilde cezasıni alir tehdit ve kufur ufak bir suc gibi gorunsede cezası var gercekten muhtumelen para cezası alir eger sabikasi var ise tutuklama kararı cikabilir ama sonucunda ceza almis oluypr.

mehmetilya

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
254
0
Tht den
Şu kapındayız geleceğiz adres ver gibi sözler söyleyen kişileri pek fazla ciddiye almanızı tavsiye etmiyorum ne de olsa havlayan köpek ısırmaz ayrıca bu tür yazılar yazan kişilerin çoğunun iq seviyesi eminim ki 40dan düşüktür.o yüzden bırakın kendi hallerine.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.