Siberde hangi alana yönelmeliyim?Bir şeyler yaptığımızı nasıl kanıtlarız?Proje nasıl yapılır?

muhkos34

Yeni üye
6 Ara 2021
24
3
Siber güvenlikte Atıl Samancıoğlunun 2 eğitimini aldım.Bundan sonra nasıl ilerleyeceğimi bilmiyorum hangi konuya yönelmeliyim?Birde üstadlarım Atıl hoca ağa sızma,webe sızma testleri gibi bir sürü konu göstermişti.Şimdi ben bir yere işe girmek istiyorum diyelim bunları bildiğimi nasıl kanıtlayacağım?Ya da yaptıklarımızı kaydedip bir proje olarak gösterebiliyor muyuz?

ancients123

Uzman üye
9 Nis 2016
1,713
335
dostum ilerlemek zor ama bunu başarabilirsin aldığın dersleri dış ağda denemeye odaklan ve yavaş yavaş öğretiği toolsları kullanmaktan vazgeç manuel yapmayı öğren o zaman bir çok sorun cevaplanacaktır

muhkos34

Yeni üye
6 Ara 2021
24
3
ostum ilerlemek zor ama bunu başarabilirsin aldığın dersleri dış ağda denemeye odaklan ve yavaş yavaş öğretiği toolsları kullanmaktan vazgeç manuel yapmayı öğren o zaman bir çok sorun cevaplanacak
dostum ilerlemek zor ama bunu başarabilirsin aldığın dersleri dış ağda denemeye odaklan ve yavaş yavaş öğretiği toolsları kullanmaktan vazgeç manuel yapmayı öğren o zaman bir çok sorun cevaplanacaktır
Hocam peki bir proje yaptığımızı nasıl gösterebiliriz?

Zer0o0

Yeni üye
13 Nis 2019
1
0
İnternette sertfika veren siteler var belki onlarla ilgilenebilirsin. Ya da bug bounty yapıp git hub profilini doldurarak cvni doldurabilirsin. Bu arada atıl hocanın hangi derslerini bitirdin.

muhkos34

Yeni üye
6 Ara 2021
24
3
rica ederim bu tür şeylerde fazla bilgim yok cv falan başka arkadaşlar yardımcı olur elbetteki farklı konular varsa özelden yazarsanız elimden geldiğince yardım etmeye çalışırım
Sağolun hocam :)

İnternette sertfika veren siteler var belki onlarla ilgilenebilirsin. Ya da bug bounty yapıp git hub profilini doldurarak cvni doldurabilirsin. Bu arada atıl hocanın hangi derslerini bitirdin.
teşekkürler etik hacker olma kursu 1 ve bug bounty kursu

Tattger

Üye
14 May 2019
79
24
Atıl Samancıoğlu'nun eğitimleri ne yazık ki güncel değil ancak temelde bir şeyler öğrenmenize vesile olduysa ne güzel. Size tavsiyem bu alanda kariyer yapacaksanız kesinlikle Network ve Sistem bilgisine de sahip olmanız, ne yazık ki günümüzde Kali Linux kurmayı, nmap ile taramayı yapmayı bilen herkes kendisini hacker ilan ediyor... OSI katmanlarını biliyor musun diye sorduğumda ise yüzüme bakıyor, bunlar siber güvenlikçi veya hacker değil! LAMER. Cemal Taner'in Temel Network eğitimlerini alıp devam etmeni tavsiye ediyorum en azından network alanında da orta düzeye gelmen bu alanda yapacağın kariyerde çok ama çok işe yarayacaktır. İllegal işlere bulaşmadan yeteneklerini geliştirmek için HackTheBox ve TryHackMe platformalarında uzun zaman geçirmeni de şiddetle tavsiye ederim. Başarılar dilerim, kolay gelsin.

Son düzenleme:

konaha

Yeni üye
23 Haz 2021
1
0
33
Herkese merhaba, ben de siber güvenlik eğitimi almaya karar verdim. İnternetten bir arkadaşın tavsiyesi ile bir eğitim buldum. Bakalım bu sitede bundan sonra çok takılcam gibi duruyor. Eğitim bitince yorumlarımla geri gelicem bu sayfaya. Tabiki eğitim almak daha yolun başı, eğitimden sonra kaynaklar vs çok önemli. Güzel yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar. Bu arada eğitime başlıcağım siteyi bırakayım belki başkasına da bir yardımı dokunur..

Blockader

Üye
10 Ocak 2021
154
240
wlan1
Selamlar dostum,

Eğer dil bilmiyorsan, en iyi tavsiye İngilizce öğrenmen. Eğer İngilizce biliyorsan, herhangi bir script language öğrenmen. Ondan sonra da owasp top 10 araştırıp TryHackMe, THT Ctf Platforum gibi sitelerde zafiyetli makinaları çözmen, bayrak yakalaman.

İyi forumlar.

OrhanSalvo

Üye
29 Haz 2015
142
3
𝑀𝑒t+
Siber güvenlikte Atıl Samancıoğlunun 2 eğitimini aldım.Bundan sonra nasıl ilerleyeceğimi bilmiyorum hangi konuya yönelmeliyim?Birde üstadlarım Atıl hoca ağa sızma,webe sızma testleri gibi bir sürü konu göstermişti.Şimdi ben bir yere işe girmek istiyorum diyelim bunları bildiğimi nasıl kanıtlayacağım?Ya da yaptıklarımızı kaydedip bir proje olarak gösterebiliyor muyuz?
Hoşuna Giden Keyif Aldığın Bir Alanda Gitmen Gerektiğini Düşünüyorum Gardaşım Neyden Hangi Fikirden Kendini Tamamen Mantık Alanında Gitmen Gerektiğin Senin İçin Daha Kolay Olabilir Zamanla Yavaş Yavaş Çıkman Dileğiyle Başarılar.

akla46

Katılımcı Üye
5 Şub 2022
267
73
ıııı mesala hep merak et diyim nası websitenin admin paneline girilir nası wordpress siteyi girilir mesala python vs kodlama dilleri öğren ordan kendine tool yaz işte tool web sitenin upload açığına otamatik index basma toolu bunla kendini geliştir nası siteye shell sokarız ona bak

Blwe

Uzman üye
17 Şub 2021
1,585
1,645
Green/Moderasyon
Aldığın eğitimlerde kendi aklında bir not çıkarman gerekiyordu neyin ne olduğunu anlamışsındır diye ümit ediyorum yazılım dili öğren bence kendi işini görmek amaçlı python olabilir kolay bir dil'dir veya C, C#, C++ öğrenebilirsin bir işe girdiğinde önemli olucak bir şeylerden bir'i yazılım dilidir o yüzden yazılım dillerine yönel dostum.. hangi yazılım dili senin için uygun onlara bak ve uygun olanından başla bir tane yazılım dili öğrendiğinde diğerlerini öğrenmekte zorluk çekmezsin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.