Sınırsız Internet Hilesi Yasal Cezasi Nedir?

MALLATYALI44

Katılımcı Üye
5 Eki 2019
311
141
Öncelikle herkese merhaba değerli THT üyeleri . Youtube de az önce yasal olmayan bir internet kazanma yolu gördüm muhtemelen işe yarıyor ancak insan yasal olmayınca da bı tedirgin oluyor . Eğer yasal olmayan yoldan bir internet hilesi yaparsak ( sınırsız bir intenet hilesi ) cezası nedir para mı yoksa sanmıyorum ama hapismi ve para ise ne kadar . isteyen olursa videonun linkini yazabilirim . Şimdiden çok teşekkürler .

MALLATYALI44

Katılımcı Üye
5 Eki 2019
311
141
Yasa dışı kazanmanın tadı bir başka oluyor ama :)

Gerçekten inandın mı? Merak ediyorum o videolara inanan kaldı mı? 2 yöntem var ya fiziği hackliyicen ya da uyduyu. Bunlardan birini yapabilen olursa haber versin tüm malımı onun üstüne yatırayım. Ama eğer başkalarının internet şifresini kırmaktan bahsediyorsan onu zaten cümle alem yapıyor dert etme. Sanırım birilerinin fiziği hacklediğine inanmışsın. :) Gelen sinyallerle oynamadan veya türk telekomu hacklemeden bunu yapmak imkansız farklı bir şeyden bahsetmiyorsan :)
hocam hile çalıştı bu arada . biraz yavaş ama harbiden çalışıyor .

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,055
388
Ankara
Tahmin edeyim bir "uygulama" indirip ardında bir sürü ayar yapmanız gerekiyor değil mi?

İki ihtimal var, birincisi bazı altyapılarda gerçekten - çok yavaş da olsa - internet sağlayabilen bir uygulamadır. Bazı ülkelerde internet bağlantınız borçtan dolayı kesildiğinde bile DNS sorgularına izin verilir. Böylece izin verilen DNS paketleri ile adamların oluşturduğu bir çeşit DNS proxy'i kullanarak internete kavuşursunuz. Türkiye'de böyle bir şey yok. İnternetiniz kesildiği anda bütün DNS sorguları sizi sağlayıcının uyarı sayfasına yönlendirir. Yani en iyi ihtimal çalışmayacak.

En kötü ihtimal? "Ya ben beceremedim sanırım" deyip bu yaptığınızı unutmanızı, böylece yüklediğiniz trojanı başka bir yolla internet bulduğunuzda kullanmayı bekleyen bir eleman var karşınızda.

MALLATYALI44

Katılımcı Üye
5 Eki 2019
311
141
Tahmin edeyim bir "uygulama" indirip ardında bir sürü ayar yapmanız gerekiyor değil mi?

İki ihtimal var, birincisi bazı altyapılarda gerçekten - çok yavaş da olsa - internet sağlayabilen bir uygulamadır. Bazı ülkelerde internet bağlantınız borçtan dolayı kesildiğinde bile DNS sorgularına izin verilir. Böylece izin verilen DNS paketleri ile adamların oluşturduğu bir çeşit DNS proxy'i kullanarak internete kavuşursunuz. Türkiye'de böyle bir şey yok. İnternetiniz kesildiği anda bütün DNS sorguları sizi sağlayıcının uyarı sayfasına yönlendirir. Yani en iyi ihtimal çalışmayacak.

En kötü ihtimal? "Ya ben beceremedim sanırım" deyip bu yaptığınızı unutmanızı, böylece yüklediğiniz trojanı başka bir yolla internet bulduğunuzda kullanmayı bekleyen bir eleman var karşınızda.
Evet dediğiniz gibi birşey . Yani tahminim dediğiniz şeyi yapıyorlar Rusya'da varmı bu DNS proxy olayı ? Çünkü hileyi aktiflestiirince Rus bayrağı falan çıkıyor . Birde 2 kere virüs totalden 7-8 kere Kaspersky dan tarattım hocam öyle birşeyin olduğunu sanmıyorum . Bı de bu konu neden şimdi tekrar yukarı çıktı anlamadım acemilik zamanlarında paylaşmıştım . Açıkçası biraz utanmadım değil .

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.