sistem açıkları ve ıp bulucu cıhazlar

prester

Üye
11 Eyl 2021
216
44
23
bir sistemdeki açığı nasıl tespit edebilirim ve ıp bulucu cıhaz adlı bırsey gordum o ne işe yarıyor

sillyCRİMİn4l

Katılımcı Üye
21 Haz 2021
285
137
sistemdeki açıktan kastını anlayamadım eğer sitelerden bahsediyorsan tarama araçları olarak havij yada safe3 kullanabilir sızmak içinde sqlmap kullanabilirsin he ip bulmak istiyorsanda cmd de veya herhangi bir terminale ping yazıp site adını girebilirsin böylece sitenin ipsi gözükür ama sen bir telefonun veya cihazın ipsinden bahsediyorsan kişiye bir link atarak ve ol linke tıklamasını sağlayarak ip adresini bulmuş olursun bunu gerçekleştirmek içinde grabify kullanabilirsin umarım sana yardımcı olmuşumdur iyi forumlar dilerim (bu arada ip bulucu cihaz diye birşeyi daha önce hiç duymadım eğer ip bulmak istiyorsan dediğim yöntemi kullanabilirsin)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.