Site hacklemek için neler lazım

AquieLL

Kıdemli Üye
1 Tem 2014
4,037
13
aquu.php
Yeni başlıyorsan bir gör, hack nedir ? ne değildir ? dork nedir nasıl geliştirebilim ? shell ile nerelere gelebilirim ? hedef sisteme sızmak için sunucu nedir ne değildir ? hangi yolları izlemeliyim ? dedikten sonra arkası geliyor.
İlla bir başlangıç olacaksa brute force yeniler için ideal.
 

VirtualSystem

Katılımcı Üye
19 Ağu 2017
411
0
Bir hedef seçmen gerek, daha sonra ise hedefe manuel mi otomatik olarak mı saldıracağını belirlemen gerek.
Şayet otomatik saldırı tipini seçersen tool kullanman lazım Web Apps. Vuln. Scanner'lar ile hedefte açıkları tararsın, daha sonra bulduğun açığa göre hedef sisteme uygun exploitler bulup saldırmayı denersin.
Manuel saldıracaksan sistemin kaynak kodlarının elinde olması gerekir şayet elinde kaynak kod yoksa hedefe hazırlayacağın payloadların işe yarayıp yaramayacağı tam bir sorundur ve oldukça zaman kaybettirir.
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.