Sizce Format Atmalımıyım?

Konce

Üye
11 Ağu 2018
228
0
Edirne
Selamlar herkese, sizlere bir şey danışmak istedim.
Bundan birkaç ay önce bir konu açmıştım ve windows sistem seslerinden gelen fakat anlayamadığım bir sesin peşine düşmüştük. Aynı zamanda bios'ta da bir ses vardı. Bilgisayar açılırken 6-7 kez bip yapıyordu.

Merak edenler için o konu :

Yaklaşık 3 ay olacak ve o sesi kesti (aynı şekilde biostaki o ses de gitti) tabi o süre boyunca işte sorun driverdır şunları indir. İşte şu raporu al felan derken baya bir şey yükledim bilgisayarıma aynı zamanda da kendi işlerim için baya şey indirdim.

Tabi driver booster yüklediğim için sanırım düzgün driverları indirmemesi sebebiyle bilgisayarımı tam performans kullanamıyorum. Yani zaten 8 yıllık bir bilgisayar bide ben işlemciyi tam kullanamayacaksam siz düşünün durumu.

Bunu nereden anladım derseniz önceden cs de 70-80 fps alırken ki sorun vardı tabi driver felan kurmadım. Şimdi 20-30 fps geçmiyor ve işlemci kullanımına baktığımızda ise turbo boost'u açmıyor bilgisayar. Aynı şekilde bunu açmadığı için de ısınmıyor. Fan sesi şuan bunu yazarken googleda nasılsa oyunda da aynı.

Bunun için format atmayı düşünüyorum fakat korkum şu ki eğer formattan sonra gene o ses sorunu başlarsa veya format sırasında sorun olursa .d ? Gerçekten artık sorunlarla uğraşmaktan bıktım tamam seviyoruz dedik de bi yere kadar artık şu bilgisayarı herkes gibi düzgün kullanıp işlerimi görüp sorunsuz kapatıp gece kafamı yastığa rahatça koymak istiyorum.

Baya bir içimi döktüm umarım anlaşılır olmuştur

Not: o ses artık kafamın içine işlemiş gibi evde çalışan buzdolabını bile dinlediğimde o ritimde ses çalıyor sanki kafayı yedim sanırım. dsjhsdks :D özetle ben bu bilgisayara format atma riskine gireyim mi ? Ses sorunu varken bile format atmışken şuan sorunsuz format atsam başıma bir şey gelir mi ?
 

Konce

Üye
11 Ağu 2018
228
0
Edirne
tşkler hocam yani baktım dediğim gibi o ses zamanında çok araştırdım ama şuan çok şükür o sorun yok. Sadece formatta geri gelir mi diye merak ediyorum. Yani başka şuanlık elimden gelen başka bir şey yok format haricinde
 
5 Ara 2019
172
0
Merhabalar.
Sorunun donanımsal olduğunu düşünerek formatın bir çare olmama olasılığının olduğunu belirtmek isterim ama madem dediğiniz gbi bir umut varsa format için, denemeden önce yedekleme işlemini yapmayı unutmayın . İyi forumlar.
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.