Sizce okullar tekrar kapanır mı ?

CsoD

Katılımcı Üye
18 Ağu 2021
264
112
THT FORUM
Eğitim sistemi zaten yetersiz. Ancak uzaktan eğitime katılmayıp eğitim sistemini kötüleyenler ise ayrı bir trajikomik. Onun dışında Twitterdan zamanında valilere kar tatili için yalvaran yakaran öğrenci topluluğu şuan için okulların kapanması için bakanlığa yalvarıyor.
Evet uzaktan eğitimde eğitime katılmayıp eleştirenler kesinlikle HAKSIZ ama KURUNUN YANINDA YAŞ NEDEN YANSIN...

13 May 2019
187
84
1 Yeni Mesaj
Bir şeyi merak ediyorum okullar kapatılınca açılmasını, açılınca kapatılmasını istiyorsunuz bir karar verin. Eğitim bu oyuncak değil sizin istediğinizin Türkçesi yoklama alınmasın canımız isteyince gidelim istemeyince gitmeyelim gitmediğimiz günün de telafisini sonra alalım :) Twitter gençliği tam takır çalışmakta.

CsoD

Katılımcı Üye
18 Ağu 2021
264
112
THT FORUM
Bir şeyi merak ediyorum okullar kapatılınca açılmasını, açılınca kapatılmasını istiyorsunuz bir karar verin. Eğitim bu oyuncak değil sizin istediğinizin Türkçesi yoklama alınmasın canımız isteyince gidelim istemeyince gitmeyelim gitmediğimiz günün de telafisini sonra alalım :) Twitter gençliği tam takır çalışmakta.
Yanlış bir düşünce en azından benim açımdan herkes için aynı şey Doğru olamaybilir..

13 May 2019
187
84
1 Yeni Mesaj
Yanlış bir düşünce en azından benim açımdan herkes için aynı şey Doğru olamaybilir..
Okullar ilk kapatıldığında neden kapattınız uzaktan eğitimden hiç bir şey anlamıyoruz diye komik meme (miim) ler paylaşıyordunuz. Okullar açıldı korona virüs var neden açtınız kapatın diye tekrar tag oluşturdunuz, okullar kapatıldı okulumu okula gitmeden bitirdim diye tekrar tag açtınız şimdi okullar tekrar açıldı siz yine kapatma derdindesiniz. Arkadaşlar bakanlık bu sizin kararınıza göre hareket edemez her zaman. Ya uzaktan eğitime alışırsınız ya da okullar açılınca kapatılmasını istemezsiniz.

isimbulmakzor

Yeni üye
19 Haz 2021
22
5
Okullar ilk kapatıldığında neden kapattınız uzaktan eğitimden hiç bir şey anlamıyoruz diye komik meme (miim) ler paylaşıyordunuz. Okullar açıldı korona virüs var neden açtınız kapatın diye tekrar tag oluşturdunuz, okullar kapatıldı okulumu okula gitmeden bitirdim diye tekrar tag açtınız şimdi okullar tekrar açıldı siz yine kapatma derdindesiniz. Arkadaşlar bakanlık bu sizin kararınıza göre hareket edemez her zaman. Ya uzaktan eğitime alışırsınız ya da okullar açılınca kapatılmasını istemezsiniz.
İşte bunun sebebi nazik tabiri ile bazı şaşkın cahiller olması. Rüzgar nereye onlar oraya. Akıllarını kullanmazlar ve yanılırlar. Aynı zamanda farklı farklı kitleler de var. Birisi açılması yanlısıyken öteki tamamen kapanması yanlısı. Kendi aralarında bile büyük bir grup haline geliyorlar.

isimbulmakzor

Yeni üye
19 Haz 2021
22
5
Fikirlerimi yazacağım ama bunların açabileceği sonuçları pek detaylı düşünmedim.
-Abicim bir kere tam gün olan okullar sabahçı/öğlenci bölünmeli ki kişi sayısı azalsın.
-Ders süresi azaltılmalı, 40 dakika iken ideal olarak 30-35 dakikaya indirilmeli.
-Ders saatleri azaltılmalı mesela bizim okulda 8 saat, tercihen 6 saat olmalı.
-Ev ödevi meselesi iyi ayarlanmalı ve öğrencilere evden çalışma güzelce teşvik edilmeli.
-Haftanın belli günleri aşı ekipleri okullara uğramalı ve iradesiyle isteyen öğrencilere aşı vurulmalı.

Evet, bu sistem daha çok sürdürülebilirlik üzerine kuruluydu. Verim şimdiki sisteme kıyaslan daha az gibi görünüyor olabilir. Ama unutmayın ki bereket sürümdedir. 3 ay boyunca okulun devam edip millete virüs yaymasından ve kapanmasından daha iyi bir şey olacaksa, o da az ve öz devam etmesidir. Bu sayede öğrenciler ders ile iç içe olurlar. Koşullara uyum sağlamak, eski koşulları günümüze mükemmel bir biçimde yansıtmak değildir. Aksine günümüzde en güzeli ve hayırlısı ne olacaksa onu bulmaya çalışmaktır. Ondan ötürü bu hale bu yakışa.

Şahsi fikirlerim bunlardır bir hatam var ise lütfen söyleyin.
Soruya cevap: Tahminen 2 aya

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.