Sizce okumak mı hacker olmak mı düsünceleriniz nelerdir?

Adanalıtrojan

Kıdemli Üye
25 Haz 2021
2,012
1,050
16
Konya Ovası Askeri Tesislerinde
Merhaba
Ben dersleri hiç anlamıyom kafam girmiyor ama sıra hacking,bilgisiyqr olsun kafa zehir gibi bu alanda yeteneğim var olduğuna inanıyorum ben bu yeteneğyim nasıl geliştire bilirim bakıyıyorum ünüversite mezunları hep günlük çalışan kişler atam çok zor oluyor bazı mesleklerde sizce bu yeteneğyim geliştiriyim yoksa okumak mı yani kısaca okumak mı hacking yada yazılımcı olmak sizce hangisi?
TROJAN

VERRY

Katılımcı Üye
24 Nis 2021
342
57
Bu seni hiç alakadar etmet
Merhaba
Ben dersleri hiç anlamıyom kafam girmiyor ama sıra hacking,bilgisiyqr olsun kafa zehir gibi bu alanda yeteneğim var olduğuna inanıyorum ben bu yeteneğyim nasıl geliştire bilirim bakıyıyorum ünüversite mezunları hep günlük çalışan kişler atam çok zor oluyor bazı mesleklerde sizce bu yeteneğyim geliştiriyim yoksa okumak mı yani kısaca okumak mı hacking yada yazılımcı olmak sizce hangisi?
TROJAN
Okumak,heçkır olup başına birşey gelir yatarsın

noktalıvirgül

Deneyimli Moderatör
17 Kas 2020
918
502
Yazılım okursanız zaten hack uygulamalarını da öğrenebilirsiniz. İkisi de bağlantılı yani okumasanız bile yazılım bilgisi edinmeniz gerekiyor. Veya ilgili bir işe girmek istediğinizde de diplomanız sizi birkaç adım öne taşıyabilir. Tabii ki kendinizi sürekli geliştirmeniz de lazım diploma tek başına yeterli değil biliyorsunuzdur. Okumadan da çok ve verimli çalışıp çok ilerlersiniz ona şüphem yok, fakat birçok alanda diploma önemseniyor.
Başarılar diliyorum :giggle:

Kanbiçer

Yeni üye
9 Eyl 2021
48
16
17
Bence ikiside çünkü kendi hayatımda derslerde hem zehir gibiyim hemde Hack’te iyim (bilerek Hack’te yazdım edebiyat) ayt ye 3 senem var 😱😱😱 ve daha bu kadar zamana rağmen masa başında ders çalışmaktan uyumaktayım neden biliyormusun yazılım üniversite çok yüksek puanlar istiyorlar hayalim yazılım ve yazılımı bitirdikten sonra Hack yapmayı dünüyorum ama sen mağdem Hack yapmakta iyisin kendini bu konuda geliştir ve devlet adına çalış derim bu sayede bir yazılım mühendisinden daha yetkili ol devlet desteği ile artık Amerika merkez bankasınımı patlatırsın ne yaparsın bilmem.

'Heisenberg

Uzman üye
17 Eki 2014
1,723
19
Antalya
Tercihen bilgisayar/yazılım mühendisliği bölümleri başta olmak üzere herhangi bir mühendislik diploman olması IT sektöründe ilerlemen için çok önemli. En kötü ihtimalle mühendislik harici bir bölüm bile olsa 4 yıllık bir lisans programından diploma almak seni diplomasız rakiplerinin önüne taşır. Eğer hacking olayına meraklıysan okula ek olarak kendini bu alanda geliştirebilirsin. Ücretli/ücretsiz birçok siber güvenlik kursu var. Bunlarla kendini geliştirip sertifika programlarına katılabilirsin. Ama buna ek olarak bir diploma sahibi olmak seni çok yukarılara taşıyacaktır.

Bu alanda diplomasız bir şekilde iş bulmak mümkün mü diye sorarsan mümkün. Ama şu an derslerine çalışarak bir ilerleme kaydetmenden belki 10 kat daha zor. Artık herkes bu sektöre ilgi duyuyor. Bu yüzden diplomalı ve diplomasız bir sürü rakibin olduğunu unutma. Ve kozlarını güçlendirmek için her alanda kendine bir şeyler katmaya bak. Bunları senin yolundan geçmiş ve zamanında ders çalışmamanın ceremesini çekmiş bir abin olarak söylüyorum. Kafam basmıyor demek emin ol sadece bir bahane. Bu bahanelerin arkasına sığınarak sadece hayatını zorlaştırırsın. O yüzden şansın varken iyi değerlendir ve gelecekte pişman olma.

Adanalıtrojan

Kıdemli Üye
25 Haz 2021
2,012
1,050
16
Konya Ovası Askeri Tesislerinde
Neden ikisini de birlikte yapmayı dene miyorsun ?
Normalede deneyiyorum ama hocalar acımıyor sınıfta sesiz sedasiz oturyom sınıfa kızıyor sayfalarca ödev veriyor eve geldim 4 hocalrin verfi odev 1 saat aliyor 2,3 saat python hackte 1 saatim kaliyorn okula gitmemis olsam daha cok hack ve python zaman ayirim iyi forumlar🙂

oalagas21

Yeni üye
1 Ara 2018
16
1
kardeşim mesliğim kasaplık benim şuan itibari ile de keman öğretmenliği için yo alıorum sana bu iki meslek den yola çıkarak kısa özet geçeçem gerisi sende.
şimdi TÜRKİYE nin neresine gidersem gideyim bu edirnede olur karsta hakkaride heryerde aç kalmam kasaplık ihtiyaçtır ve önüm açık şükür Allah'a
Keman da ise mezuniyet alanın yok ise istediğin kadar öğren sokak ve klasik sahne arkasında olabilecek durmun var ne yapsan nafile sigorası olmayan geleceiği olamayan bir meslek lakin aldığım haz ve lezet beni ömür sonuna kadar götürecek duruda bırakıyor mutlu oluyorum ferahlıyorum
sana gelince okumak geleceiğini belirleyeceğin yapıya göre ve devlet alanında mevcudiyetin olablirse iyi olur derim öteki türlü sen iyi ol herkes ayaığına gelecektir. devlet değil isen ülkenin zehirgibi çakal en iyi hackker adamını bırakmak istermisin ?

Toryy

Kıdemli Üye
16 Tem 2021
2,630
1,646
Merhaba
TROJAN
Merhabalar
Hem üniversite okuyup hem yazılımla veya hacking ile ilgilenebilirsiniz
Bu işlerle uğraşanlar ya okulu ya yazılımı seçiyor diye birşey yok

Eagleweb

Kıdemli Üye
8 May 2021
2,120
1,151
localhost/e8
Merhaba,
Aslına bakarsak, zaten bir hacker çok okur ama bu her okuyanın bilgili, kaliteli olacağı anlamına gelmez. Hacker Aslında çok iyi bir yazılım mühendisidir hackların tek farkı analitik zeka'dır. Analatik zeka bir insanın başta metematiksel problemler olmak üzere anlama kapasitesine denir ayrıc abir hackerın "hacker" adını alabilmesi için bildiği kodlama bilgisini Kötü yada illegal yolda kullanması gerekir siz yine de okumak taraftarı olun derim bir okumayan olarak...

19 May 2020
238
84
Normalede deneyiyorum ama hocalar acımıyor sınıfta sesiz sedasiz oturyom sınıfa kızıyor sayfalarca ödev veriyor eve geldim 4 hocalrin verfi odev 1 saat aliyor 2,3 saat python hackte 1 saatim kaliyorn okula gitmemis olsam daha cok hack ve python zaman ayirim iyi forumlar🙂
belli bir yaştan sonra kardeşim, istemesende hayat seni içine çekiyor ve hiçbir şeye vaktin kalmıyor emin ol. şuan 5 saat okula ayırıyor olman ve günde 1-2 saat ders çalışıyor olman, çokta zaman kaybı değil. bana göre diploma, niteliksiz insanların nitelikli olduğuna dair diğer insanların inanması için üretilmiş bir ilizyon, herkes buna inanıyorsa aksine onları inandıramazsın. kısacası ileride, bir işe girme konusunda öncelik sağlayacak unsurlardan birisi senin için diploma olacaktır. ayrıca bu alanda kendini geliştirmek istiyorsan, akademik olarak bilgi edinebileceğin en büyük kaynak üniversitedir. fizik, matematik ve istatistik üzerine alacağın dersleri program yazarak veya birilerini hackleyerek öğrenemezsin. ne kadar yetenekli olursan ol, hep bir eksiklik hissedersin bu yüzden. matematik gerçek hayatta ne işe yarar? program yazacaksan yarar. "kafam almıyo" demişsin dersler için, dersleri kafan almıyorsa program mimarilerini, iletişim protokollerini, sunucuda gerçekleşen işlemlerde zaafiyet aramayı hiç kafan almaz o zaman. çünkü senin olayın kod yazmak değil, düşünmek, tasarlamak ve değiştirmek. bir hackerin zihni her şeye açık olmalı.

ben senin yaşında yazar olmak isterdim, çok kitap okudum. sonra yazılıma merak saldım. liseye gitmektense, kitap okuyup, arkadaşlarımla takıldım. ki ben senin gibi derslerde zorlandığım için veya ödevlerden şikayet ettiğim için değil, faydalı bulmadığım için bıraktım. ama şuan bazı şeyleri yoluna koyabilirsem eğer yurt dışında yazılım mühendisliği okumak istiyorum. yani senin yaşında aynı şeyleri düşünüp, bir karar verdim ve pişman değilim. sana tavsiyem, avrupa da daha iyi şartlarda yaşamak, daha az çalışıp, daha çok kazanıp, insan olarak haklarının verildiği ve refah içinde olabileceğin bir ülkede ikamet edebilmek için oku. ama türkiye de okuma rezillik çekersin, okul masraflarını mı ödeyeceksin, temel ihtiyaçlarını mı karşılayacaksın, canın sıkıldığında kafa dağıtmaya mı çıkabileceksin? hiçbirini yapamazsın babadan zengin değilsen. kendi geleceğini ve hayat standartlarını belirmek için okumanı tavsiye ederim, bu yolda tanışacağın insanlar ve edineceğin dostlar da emin ol hayatında olumlu bir etki bırakacaktır.

vEveryone

Üye
27 Kas 2020
208
77
Almanya
Yazılım ve bilişim okursan bilgisayar üzerindeki teknik bilgilerinin artacağından dolayı hacker olmak mı diye sorduğun düşüncene kolayca cevap verebilirsin kendi açımdan cevap verecek olursam. Hacker olmak için uğraşırsan eğitiminden eksik kalırsın bir yerinden eksik kalırsın her türlü ama düzgün bir yer okursan bilişim gibi iki taraftan da kendini eğitmiş olursun. Kısaca okuyup ikisinide başarabilirsin.

cyber knight

Katılımcı Üye
30 Ağu 2021
710
437
Root@Cyberknight
Merhaba
TROJAN
Okulunu okurken hacker'lık konularını araştırıp öğrenebilirsin eğer bu konuda ilerlemek istiyorsanda üniversitede siber güvenlik okuyabilirsin hem yasal bir hacker olursun hemde okulunu bitirip bı mesleğin olur elinde ☺️

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.