Sizce tıp mı ceng mi

21 Haz 2021
103
18
/tmp
Merhabalar, bu yıl YKS ye gireceğim. Aklımda deli sorular .d
4 yaşımdan beri bilgisayarla hasır neşir oldum, merak ettim, bozdum, kurcaladım, tamir ettim. Oyun oynamadım ama PC öğrendim. Ama ailem sürekli tıp oku diyor parası için. Sizce ne yapmalıyım

FEARLESS LION

Yeni üye
11 Eyl 2021
25
13
4 yaşımdan beri bilgisayarla hasır neşir oldum, merak ettim, bozdum, kurcaladım, tamir ettim. Oyun oynamadım ama PC öğrendim. Ama ailem sürekli tıp oku diyor parası için. Sizce ne yapmalıyım
Sevdiğin ve İlerde çalışırken ya keşke başka bölüm seçseydim demeyeceğin bir bölüm..
Maaş Konusuna gelecek olursak ;
Bilgisayarda Yazılım Geliştirme var ;
Tıpta Kullanılan Robotik cihazlarda bile yazılım var ;)
Tıpta cebine "PARASI İYİ" iyi diyebilmen için en erken 40 yaşını beklemen gerek.
Yazılımda Güzel bi proje çıkartarak onu pazarlarsan para kazanırsın ;)

Bilgisayarda Siber Güvenlik var ;
Bug Bounty de gelişip para kazanabilirsin.
Siber güvenlğin Bir alt dalında gelişip tecrübe kazandıktan sonra bi şirket kurabilir ve ULUSLARARASI çalışabilirsin.....

KARAR SENİN DOSTUM İYİ FORUMLAR ;)

Son düzenleme:

oBugraReis

Kıdemli Üye
12 Ocak 2021
2,210
1,340
(nowhere) in
Evet Tıpın Parası Güzel Fakat PC Üzerinden de Tıpta Kazandığınız Paradan Çok Daha Fazla Kazanabilirsiniz Size Kalmış Tabi Fakat Sizlere Tavsiyem Sevdiğiniz İşi Yapın.

kaptan5467

Katılımcı Üye
6 Kas 2007
354
5
Sakarya
Bence kardeşim hem tıp oku hemde Pc dediğin işte kendini geliştir. En az 2 yabancı dil ve bilgisayar dili öğrenirsen hem insanın dilinden hemde bilgisayar dilinden anlarsın.
Bilgisayarın alt dalları çok sen hangisinde ilerlemek istiyorsan o yöne yoğunlaş.Ama öğrenciliği ve eğitimini de aksatma.
Bende senin gibi 2 arada kalmıştım ama 2 si de aynı anda oluyor merak etme ;)

*Crasher

Katılımcı Üye
24 Eyl 2021
628
428
h:/root/home/
Merhabalar,
Buna siz karar vermelisiniz yani
İstediğiniz meslek Bilgisayar olupta tıp seçerseniz her gün işe giderken bir ayağınız dışarıda bir ayağınız içerde olur
Ama Sevdiğiniz Mesleği Seçerseniz hergün işe Severek isteyerek Gidersin
İnsan sevdiği işi yaparken daha çok zevk alıyor o işten
Senin Tercihine kalmış yani

Nellogix

Uzman üye
3 Eyl 2021
1,109
872
🇹🇷 Türkiye/Ankara
Dostum bunun cevabını sen vermelisin. Biz her ne kadar çözüm aramaya çalıssakta, çıkmaza sokmaktan başka birşey yapamayız. Sevdiğin işi yapman daha doğru olur.

Dc0d3r

Yeni üye
16 Eyl 2021
39
18
27
eğer para için meslek seçecek olursanız bu çok yalnış bir düşüncedir, sevdiğiniz işi yapın yoksa bir gün gelir işden bıkarsın, yorulursun.
Hangi mesleği seçersen seç ama sevdiğin meslek olsun, unutma para her zaman iyi bir meslek sahibini takip eder, hayatı kolay yaşamak istiyorsan zor problem çözmen gerekir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.