Skype Mikrofon ve Kamera Çalışmama Sorunu Çözümü (Debian Tabanlılar İçin)

ksc10

Katılımcı Üye
29 Ocak 2016
414
2
Burdan
Skype Mikrofon ve Kamera Çalışmama Sorunu Çözümü (Debian Tabanlılar İçin)///GNU/Linux Kulübü - ksc10

Selamın Aleyküm,
Öncelikle bu hatanın çözümünü forumumuzda aradım ve benim göstereceğim çözüme benzer bir çözüm olmadığını düşündüğümden bu konuyu açtım.

Linux Mint kullanıyorken şöyle bir sorunla karşılaştım. Skype üzerinden bir arkadaşımla görüntülü veya sesli konuşmak için arama veya görüntülü arama butonuna tıkladığımda programda hiçbir tepki olmuyordu. Sanki tıkladığımı bile farketmiyor gibiydi.

Birsüre bu sorunun çözümünü araştırdım. Ubuntu'nun İngilizce Forumu'nda bu sorunun çözümünü buldum.

Çözüm 2 aşamadan oluşuyor.

Aşağıdaki komutu uçbirimde çalıştırıp ia32-libs paketini yüklüyorsunuz. Bu paket ile 32 bit uyumluluk kütüphaneleri yüklenecektir.

Kod:
[FONT=Calibri]
[COLOR=Lime]sudo apt-get install ia32-libs[/COLOR][/FONT][COLOR=Lime]
[FONT=Calibri]sudo apt-get install -f[/FONT][/COLOR]

Daha sonra aşağıdaki komut ile uçbirimden Skype'ı başlatabilir veya kısayol oluşturabilirsiniz.

Kod:
[FONT=Calibri][COLOR=lime]Exec=env LC_ALL=C skypeforlinux %U[/COLOR][/FONT]
Bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda başlangıçta Skype otomatik açılacaktır. Eğer aramalar çalışmazsa;
2. komut ile terminal yazıp ya da oluşturduğunuzu başlatıcı ile girebilirsiniz.

İYİ FORUMLAR!

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.