Solucan (worm) nedir// Stajyer Asistan Kulubu

Bade Perest

Uzman üye
3 Haz 2017
1,693
2
103
Merhabalar Degerli THT Ùyeleri Size Bugun Worm (solucan) Hakkinda Bilgi Vermek İstedim
VMRDyq.jpg

Öncellikle Solucan İle Viruslerin Arasindaki Fark Solucanlarin Cogalamamalaridir
Solucanlar Daha Çok Maillerle Yayılirlar
Kendi Kendilerine Çalışirlar Yani Kullaniciya Gereksinim Duymazlar
Güvenlik Aciklari Ve Arka Kapilardan(BackDoor) yararlabirlar
En Ünlü Solucanlar
ILOVEYOU: En Ünlü Solucandir Bir Mail Yoluyla Dağitilmistir.Toplam Zarari İse 5.5Milyar Dolardir
SQL:Tüm İnterneti Yavaslatmis Bir Solucandir.
Code Red:Bu Solucan İse 359.000Siteye Zarar Vermistir
OKUDUGUNUZ İCİN TESEKKUR EDERİM

Son düzenleme:

NarxoZz

Katılımcı Üye
13 Şub 2016
340
0
Azerbaijan
Ben DeepWeb'den güzel bir Worm indirmiştim bilgisayarı format etdım ve silindi giti belki yeniden bulurum ve forumda paylaşırım

TurkishAttacker

Katılımcı Üye
13 Tem 2015
723
0
Kusura bakma ama komple yanlış.

Cogalamamalaridir

Solucanlar tamamen her türlü yayılırlar, isimleri de bu yüzden solucandır.
Virüsler ile aralarındaki farkı başka bir yorumda anlatmıştım, farkları kısaca solucan denen yazılımların kendilerini bulaşmaya adapte etmeleri ve daha çok bulaşmayı düşünmeleri.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.