Sosyal gelişimin sırrı.

CyberBlade

Katılımcı Üye
6 Tem 2006
962
15
İstanbul
Körfez savaşından önceki yıllarda Amerikalı bir bayan gazeteci kadınlarla erkeklerin toplumdaki yeri konusunda bir yazı hazırlamak üzere Kuveyt'e gider.

Gözlemleri sırasında dikkatini ilk çeken görüntü, kadınların eşlerinin beş adım gerisinden yürüdükleriydi. Yıllar sonra aynı gazeteci bir yazı dizisi icin yeniden Kuveyt'e geldiğinde bu kez değişik bir görüntü ile karşılaştı. Kuveyt'te şimdi kadınlar önde yürüyorlar eşleri ise beş adım arkalarından geliyordu. Amerikalı bayan gazeteci, Kuveyt'te bir kaç yıl içinde meydana gelen bu değişikliğe çok şaşırdı. Ve kadınlardan birine yaklaştı, kendisinin de bir kadın olmasının verdiği coskuyla sordu:

"Bu gördüklerim inanılmaz bir gelişme. Söyler misiniz lütfen bu değişikliğin sebebi nedir?"

Kuveytli kadın Amerikalı gazetecinin yüzüne bir süre dik dik baktı, sonra soruyu tek sözle yanıtladı:

"Mayınlar."
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.