Sosyal Medya Hesaplarımı Nasıl Buluyorlar?

Beyaz kadın

Yeni üye
23 Tem 2021
36
3
32
Ben bir telegram yada sosyal medya vs bir hesap açıyorum ve kendime adıma değil nasıl oluyor da beni bulmaması gereken kişi benim o hesabımı bulup ekliyebilir ki ?
rehberimde yok bir başkasının vermesi imkansız nasıl olurda ulaşabilir ki böyle gizli olan birine kullanıcı adı şahsi adıma bile ait değil ... A harfinin Z harfie uzak olması kadar uzak bir kullanıcı adını nasıl oluyorda bulabiliyorlar ve seni buldum diyebilir . yada ben nasıl bir açık vermiş olabilirim sizce düşünüyorum fikirlerinizi yazarsanız ona göre yön verebilirim

Beyaz kadın

Yeni üye
23 Tem 2021
36
3
32
telegram da o tarz şeyler imkansız ama örnek adın yasin ise @yabancıkız bu kullanıcı adının yasine benzetemeyız

benden kaynaklı bir açık gibi görünüyor sanırım

blacksmt

Uzman üye
27 Haz 2020
1,098
214
CyberKeTa
Bunların yolu ebposta ile arama veya telefon numarası ile aramadir sadece kullanıcı adını değiştirirsen seni e postadan felan bulabilir ki herşeyi değiştirsen hala bulursa telefonuna sızmış olabilir başka yolu yok.

X-Code

Uzman üye
19 Mar 2019
1,855
335
Localhost
Merhaba;

Mesela telegram dan örnek vereyim, telegrama tel no ile kayıt olunuyor. Ve siz ayarlardan bu ayarı kapatmadiginiz sürece karşınızdaki kişinin rehberinde kayıtlı iseniz kişiler sizin hesabınıza erişebiliyor. Aynı şekilde diğer sosyal medya hesaplarınızda da ortak arkadaşlarınızdan, hesabınızın bağlı olduğu mail veya tel no dan önerilen kişiler şeklinde karşınızdaki kişiye hesabınız bildiriliyor olabilir.

İyi Forumlar..

sfarows

Üye
15 Tem 2021
114
29
Merhaba , sayın THT üyesi , aramıza hoşgeldiniz öncelikle şunu belirtmek isterimki , hangi sosyal medyanın tarayıcı (GOOGLE , FİREFOX) bağlantıları varsa geç güncellenir , söylemek istediğim şu : sizin önceden hesabın kullanıcı adı gerçek olmuşsa , geç yeniler tarayıcı onu geç yenilenir

2-ci mevzu , benim hesabım (İnstagram , Facebook ) diğer platformalar nasıl bulunuyor , bunları bulmak için 2-araç var OSİNT , MALTEGO forumda ayrıntılı konular var , başarılar
iyi forumlar

JİTEM

Senior Hunter
31 May 2020
1,596
407
KATO DAĞI
Merhabalar değerli üye eğerki kullandıgınız hesap üstünden hesap oluştur olarak yaptıysanız hesap oluşturma kısmını bu sizi açık edebilir kişinin öne çıkanlarına hatta şu şu kişinin yan hesabı ekle diye gösterebilir bile.

batuproxr

Katılımcı Üye
6 May 2020
561
83
Ben bir telegram yada sosyal medya vs bir hesap açıyorum ve kendime adıma değil nasıl oluyor da beni bulmaması gereken kişi benim o hesabımı bulup ekliyebilir ki ?
rehberimde yok bir başkasının vermesi imkansız nasıl olurda ulaşabilir ki böyle gizli olan birine kullanıcı adı şahsi adıma bile ait değil ... A harfinin Z harfie uzak olması kadar uzak bir kullanıcı adını nasıl oluyorda bulabiliyorlar ve seni buldum diyebilir . yada ben nasıl bir açık vermiş olabilirim sizce düşünüyorum fikirlerinizi yazarsanız ona göre yön verebilirim
konumda etkili bir etken

sy22

Yeni üye
26 Tem 2021
7
0
23
kendi mail hesabın ile açtıysan , yada telefon numaran ile açtıysan seni bulabilmesi olası bir durum

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.