SplitCam v4.2

crematory

Uzman üye
12 Ara 2007
1,217
28
<? echo “Err
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

SplitCam

SplitCam sanal video yakalama sürücüsü birkaç uygulamaya birden aynı anda tek bir video kaynağından görüntü aktarmanızı sağlar. Örneğin; Bilgisayarınıza bağlı bir webcameranız var ve bunu birden fazla uygulamada aynı anda kullanamıyorsunuz. Bu paylaşım Windows ortamında imkansızken siz bu paylaşımı artık gerçekleştirebileceksiniz. Splitcam ismi aynen şöyle açıklanabilir: Video kaynağındaki görüntü akışını paylaştırır ve bu görüntüyü istemci programların aynı anda kullanabilmesini sağlar..(Aynı anda yahoo messenger ve msn de camera akışını sağlar, normalde bu işlemi yapamazsınız.) Splitcam ile 64 istemciye birden yayın akışını tek bir kaynaktan yapabilirsiniz

light_dutch.jpg


Kullanış

Genellikle bir video aygıtının kurulumu yapıldıktan sonra, örneğin web-kamera, dv-camera, Tv-alıcı, yada bir TV-girişli video kartı, Siz sadece bir Windows uygulamasına bağlantı yapabilirsiniz. Eğer başka bir uygulama başlatır ve bu uygulamayı aynı video kaynağından almaya çalışırsanız aygıtın "şu an başka bir program tarafından çalıştırılıyor" uyarı mesajını alırsınız. Bu durumda elinizde hiçbir seçim şansı yoktur fakat ilk uygulamanın çalışması bitene kadar beklemeniz gerekir, yada ikinci uygulamayı tamamen kapatmayı denemeniz gerekir.. Bazen bu durum kesinlikle kaçınılmaz olur yada akla en mantıklı gelen kullanım biçimin böyle olduğu söylenir... Fakat söyleyin web-kameranız birden fazla istemci uygulamayla aynı anda kullanılıyor mu?. Bir video konferansında birkaç insanı birden birbirinden bağımsız olarak idare edebiliyor musunuz? Yada hem Video-chat yapıp hemde video-kartınızla görüntüler mi kaydetmek istiyorsunuz?

İşte tam bu anda Splitcam programı imdadınıza yetişiyor! Tek yapmanız gereken Splitcam i bilgisayarınıza kurmak, onu video kaynağınıza yönlendirin, ve diğer programlara sanal video yakalama aygıtınız olan Splitcam i ayarlayın. Bilgisayarınıza 64 tane birbirinden bağımsız video kaynağı bağlamış gibi gözükecek!

index_15.jpg

index_17.jpgindex_16.jpg

index_18.jpg
Ana özellikler
dot.gif
Bir tane video kaynağını öncelikli video yakalama aygıtı olarak seçin.
dot.gif
5`ten 30 a kadar istediğiniz frame değerini girin. Genellikle 15 fps videp konferanslar için kullanılır.
dot.gif
Temel video Ayarlamaları Splitcam penceresinden yapabilirsiniz.
dot.gif
Video görüntüsünü makul ayarlarını bozmayacak şekilde değiştirebilirsiniz
dot.gif
Pencere genişliğini kullanacağınız konferans programına uyacak şekilde değiştiriniz..160?120, 320?240, 640?480, gibi...
dot.gif
Her konferans programı kendine göre video genişlik ayarını yapabilir.
dot.gif
İşlemcinin gereksiz yere meşgul edilmemesi için kullanılmayan video genişliğini geçersiz kılabilirsiniz
dot.gif
Program stabilitesini korumak için SplitCam kendini otomatik olarak son versiyonuna güncelleyecektir.
dot.gif
Video genişliğine uymak şartıyla resminizi video kaynaklarından istemci bilgisayarlara videoymuş gibi izletebilirsiniz.
dot.gif
Resminizi yollamadan önce fotoğrafınızın üzerinde basit etkiler uygulayabilirsiniz..

Geliştirme aşamasında
dot.gif
Çok yakında Splitcam arayüzünü diğer geliştiricilerin hazırladığı "skinler" kullanarak değiştirebileceksiniz, yada kendi arayüzlerinizi skin yapıcı program sayesinde hazırlayabilirsiniz.
Sistem gereksinimleri
dot.gif
İşletim sistemi: Windows 98, Windows ME, windows 2000, Windows Xp, ve eklentileri
dot.gif
İşlemci: İntel Pentium yada daha üstü
dot.gif
ram:128 mb ram,yada daha fazlası gerekli
dot.gif
Eklenti olarak gerekenler: DirectX 9 yada sonrasıSplitCam kurulumu
Kurulum Paketini indirin ve Sabit diskinize kaydedin. Mausunuzla çift tıklayarak kurulum paketini çalıştırın. SplitCAm i ilk kez çalıştırdığınızda sanal video kamera sürücüsünü de kurmanız gerekecek. Sürücü Yükleme Onayını "Evet" yada "bu sürücü yüklenirken her zaman izin ver i" tıklayın.


1_3050.jpgSplitCam`e görüntü akışının hangi Video Kaynağından aktarılacağını ok yönündeki butona basarak seçin
2_30.jpgEğer bu kaynak kayıtlı bir görüntüyse "Open Video File" seçeneğini tıklayın
3_.jpgve Aktarılacak Görüntü dosyasını seçin...
4_30.jpgSplitCam i Msn`e tanıtmak için ok yönündeki "ayar sihirbazı" sekmesine tıklayın..
5_30.jpg

Kullanılmak istenen Kamera olarak SplitCam i seçin..Yönergeleri "ileri" diyerek tamamladıktan sonra Splitcam in Play tuşuna 1 kez tıklatın.. SplitCam düzgün bir şekilde çalıştığını göreceksiniz..


Alıntıdır...


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Download
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.