SQL Üzeri DB İşlemlerinde [ 403 ] Hatası / IP Engelleme Sorunu

AimCraviTe

Üye
13 Ara 2015
231
46
Merhabalar!

SQMap üzeri bir test işlemi uyguluyorum. Fakat hedef site 403 hatası ile IP adresimi sürekli engeliyor. İlk başta sorunsuz bir şekilde girmiştim fakat daha sonra olmadı. Bu konuda önerebileceğiniz araçlar var mı?

İyi forumlar.

MuhammedTr768

Kıdemli Üye
7 Kas 2021
2,932
1,814
31
MyKrallife
Merhabalar!

SQMap üzeri bir test işlemi uyguluyorum. Fakat hedef site 403 hatası ile IP adresimi sürekli engeliyor. İlk başta sorunsuz bir şekilde girmiştim fakat daha sonra olmadı. Bu konuda önerebileceğiniz araçlar var mı?

İyi forumlar.
Merhaba,

Konuyu yardım merkezine açarsanız daha iyi olur.
Bazı web sitelerinde DDoS saldırıları yapıldığında DDoS atan ip adresini tespit edip o ip adresini engelliyor fakat SQL ile ilgili bilmiyorum VPN kullanarak denemeniz cozum olabilir çünkü DDoS atarken cloudflare gibi şeylerde çözüm bu oluyor belki sql map de oyledir

AimCraviTe

Üye
13 Ara 2015
231
46
Merhaba,

Konuyu yardım merkezine açarsanız daha iyi olur.
Bazı web sitelerinde DDoS saldırıları yapıldığında DDoS atan ip adresini tespit edip o ip adresini engelliyor fakat SQL ile ilgili bilmiyorum VPN kullanarak denemeniz cozum olabilir çünkü DDoS atarken cloudflare gibi şeylerde çözüm bu oluyor belki sql map de oyledir
Yanıtın için teşekkürler. Bir çok fazla yöntem denedim. Hotstop ile mobil veri üzeri denedim, bir çok VPN kullandım. Fakat tam girerken 403 kod hatası veriyor.

MuhammedTr768

Kıdemli Üye
7 Kas 2021
2,932
1,814
31
MyKrallife
Yanıtın için teşekkürler. Bir çok fazla yöntem denedim. Hotstop ile mobil veri üzeri denedim, bir çok VPN kullandım. Fakat tam girerken 403 kod hatası veriyor.
O web sitesinde SQL açığı varmı diye hata mesajını atarmısın birsürü hata türü var çünkü bazılarında ise hatalar SQL olmuyor

O web sitesinde SQL açığı varmı diye hata mesajını atarmısın birsürü hata türü var çünkü bazılarında ise hatalar SQL olmuyor
(Foto atarmısın yani)

AimCraviTe

Üye
13 Ara 2015
231
46
SQL linkine girince herhangi bir hata mesajı çıkmıyor. O link üzeri SQLmap ile girdiğim zaman ilk denememde Databaseye girmiştim. User / Authors şablonları çıkmıştı fakat tam o kısma gireyim derken sanki bir anda açığı kapatmışlar gibi SQLmap'de işlemleri başlatınca "403 Response" aldım. Büyük ihtimalle WAF koruması var.

trombolol33001

Katılımcı Üye
19 Kas 2021
420
142
18
SQL linkine girince herhangi bir hata mesajı çıkmıyor. O link üzeri SQLmap ile girdiğim zaman ilk denememde Databaseye girmiştim. User / Authors şablonları çıkmıştı fakat tam o kısma gireyim derken sanki bir anda açığı kapatmışlar gibi SQLmap'de işlemleri başlatınca "403 Response" aldım. Büyük ihtimalle WAF koruması var.
büyük ihtimal waf kaynaklı tamper scriptlerini denediniz mi?(sqlmapte)

AimCraviTe

Üye
13 Ara 2015
231
46
büyük ihtimal waf kaynaklı tamper scriptlerini denediniz mi?(sqlmapte)
Evet denedim: --random-agent -v 3 --tamper="between,randomcase,space2comment" --dbs. Fakat tam işlemleri başlatır başlatmaz tekrardan 403 Forbidden yazılarını görüyorum. VPN ile denedim fakat sonuç yok. Ayrıca JSQL üzeri tam DB ismini buluyor fakat 403 yüzünden işlemi gerçekleştiremiyor.

trombolol33001

Katılımcı Üye
19 Kas 2021
420
142
18
Tam olarak nasıl yapıldığını anlatababilir misin?
gelen şifre yüksek ihtimal md5 li olucaktır hashcatle kırmayı deneyin olmazsa googledan bakabilirsiniz.

MuhammedTr768

Kıdemli Üye
7 Kas 2021
2,932
1,814
31
MyKrallife
Linkte sql açığı olduğundan emin misin diyorum

Mascar

Kıdemli Üye
17 Kas 2021
2,478
2,228
Merhabalar!

İyi forumlar.
Merhabalar birde şunu deneyin
python2 sqlmap.py -u hedefsite --random-agent -v3 --tamper="between,randomcase,space2comment" --dbs
403 Forbidden Request Hatasını Almazsınız.
İyi Forumlar

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.