/ 'Tamper Data' Nedir? Nasıl Kullanılır? / #~ Leopic ~ / #'Stajyer /

Leopic

Yaşayan Forum Efsanesi
26 Şub 2016
9,948
10
Merhaba Arkadaşlar.

Özgün bir konu ile karşınızdayım genellikle kısa ve öz makale yazmak hoşuma gidiyor. Daha net anlamanız için kısa ve öz-net anlatıyorum.

Tamper data nedir?: Şöyle düşünebilirsiniz arkadaşlar bir site var bu siteye sadece resim atabiliyorsunuz. Resim dışında .php uzantılı .html uzantılı dosyaları kabul etmiyor. Fakat biz shell nasıl atıcağız? işte burda Tamper data olaya el koyuyor.

Tamper Data ile ".jpeg .png .txt vs." gibi uzantılı dosyaların,resimlerin uzantısını .php olarak degiştirebiliyor shelli kolay bir şekilde atabiliyorsunuz. Yani verilere el koyuyorsunuz.

Tamper data bir program değildir. Eklentidir. Programı varsa ben görmedim veya kullanmadım.

Tamper Data [Mozilla Firefox] İndirmek İçin ; https://addons.mozilla.org/en-us/firefox/addon/tamper-data/

Peki Nasıl kullanıcağız?

Eklentiyi kurduktan sonra [Alt] tuşuna basınız sonrasında yukarıda menü gelicektir. Araçlar'a tıklayınız sonrasında. Tamper data'ya tıklıyalım.

Sonrasında sitemize girelim shell atıcagımız siteye.

Shell dosyamıza sağ tıklayıp yeniden adlandır diyip bu şekilde kaydedelim.

77zGyY.png

Sonrasında resim dosyasını sitemize atalım fakat yüklemiyelim yani yüklemiyelim dedigim şu şekilde shell dosyamızı sonuna .gif yazdık ya onu sitemize Dosya seçden gözat dedigimiz zaman onu seçelim fakat yüklemiyelim. Yani dosyamız şu şekilde k2.php.gif

Sonrasında Alt tuşuna basalım > Araçlar > Tamper Data Diyelim.

Tamper data açıkken Start Tamper diyip upload edelim.

Pn9b1O.png

Böyle birşey sorucak bize, Tamper diyelim.

zaXzyR.png

Böyle bir ekran gelicek. Sonrasında POST DATA'yı görüceksiniz. sonrasında aşşaga inelim birazcık POST DATA'dan. k2.php.gif 'i görüceksiniz. hangi shelli yüklediyseniz. ben k2.php'yi yüklemiştim. POST DATA 'dan k2.php.gif 'i gördükten sonra .gif'i siliyoruz yani k2.php olucak sonrasında tamam diyoruz.

İşlemimiz bu kadar arkadaşlar shellimiz yüklenmiş oluyor bu şekilde.

Konu tamamen bana aittir Teşekkür ederim & İyi günler dilerim.

Son düzenleme:

KingSton666

Yaşayan Forum Efsanesi
26 Nis 2016
9,812
105
26
Ankara
Ellerine sağlık leo.. şu fontun yazısını 3 yaparsan daha iyi olur gözlerim şaşı oldu :D

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.