Tanrı varmıdır ??...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

capsizcakir

Uzman üye
15 Ağu 2011
1,206
0
hiçbirşey yoktan var edilmemiştir diye bilidiğimiz ve hacca gidilince taşladığımız somut bişey var.. şeytanı allah mı yarattı bilmiyorum ama öyle tahmin ediyorum.. dolayısıyla ALBERT EİNSTEİN a katılmıyorum.. keşke bana danışsaydı.. :)))
ama şöyle bi durum var..
ALBERT EİNSTEİN diyor ki soğuk ve karanlık, sıcak ve ışığın yokluğunun tanımlanması amacıyla kullanılan kelimedir.. şeytan için de aynısını söylüyor.. allahın yokluğunu şeytanın varlığı olarak tanımlıyor..
ama şurada biraz saçmalamış.. şeytan: tanriının
yoklugunu tarif etmek uzere yarattigi bir kelimeden ibarettir

insan, allahtan uzaklaştığı zaman şeytan ortaya çıkmıyor.. tam tersi şeytan ortaya çıktığı için insan allahtan uzaklaşıyor..
tabi bu benim düşüncem.. çevremdekiler benim çok zeki olduğumu ve buna rağmen son derece mantıksız yorumlar yaptığımı söylerler.. siz bana bakmayın.. ama düşünmeden de geçmeyin..

emrecanix

Uzman üye
31 Tem 2012
1,365
0
İstanbul
bu söylenenlere bakılırsa einstein amcanın ateist olduğu sanılacak ama einstein amca deist'ti yani Tanrıya inanır fakat hiçbir şekilde insanlara ve olaylara karışmadığını iddia eder

Trick59

Üye
29 Ocak 2011
191
0
Dünya
Manyakbebe çok yanlış düşünmüşün..

dostum bence einstein doru sölüo tanrının olmadığı yerde şeytan işe başlar düşünsenize eğer Kur-anda anlatılan hikaye doruysa Allah şeytanı yaratmış we şey tan karşı gelmiş allaha Allahda şeytana hadi bakalım sen insanları kandırabilionnu benim insanlarım bana inanaır demiş sizcee mantıklımı acaba Allah tek bir hamleyle yarattığı gibi yoq edebilirdi bi hayal etsene benim yarattığım poposu boklu kulum bana karşı gelcek hea mantıklımı Allah Aşkına:?
çok yanlış düşünüyosun! Kur'an-ı Kerim'de anlatılanlar hikaye değil, gerçek olaylardır. Seni ben ahirette görücem cem yılmaz'ın anlattığı gibi kaçıcak delik arıcan orada..

Jus

Üye
4 Eki 2012
73
0
olan yada olmayan bişey. senin var vede yok demenle olur cünkü sadece kendine söz geçirirsin

allah 1. çok şükür

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.