Tanrı varmıdır ??...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

3333

Emektar
27 Ara 2005
3,212
45
Little Town.
Sonuna kadar okuyun şaşıracaksınız...

Bir universite profesoru öğrencilerine şu soruyu sorar;

-'Var olan herşeyi Tanrımı yarattı?'

Cesur bir oğrenci ayağa kalkar ve yanıtlar.

-'Evet herşeyi Tanrı yarattı!'

Profesör sorusunu yineler ve oğrenci yine 'evet efendim' diye yanıtlar.

Profesör devam eder;

-'Eğer herşeyi yaratan Tanrı ise ve şeytan var olduğuna gore şeytanı da Tanrı yaratmış olur ve çalışmalarımızda uyguladığımız 'Kesinleştirme' prensibine göre de Tanrı şeytandır.Öğrenci böyle bir önerme karşısında şasırır ve yerine oturur. Profesor ise ogrencilerine bir kez daha Tanrının icindeki kaderin bir efsane olduğunu kanıtlamaktan ötürü oldukca mutludur.Bu arada bir öğrenci ayağa kalkar ve

- Bir soru sorabilirmiyim profesor? der. Profesorde sorabilecegini söyler.

Ogrenci ayaga kalkar ve 'Soğuk varmıdır? diye sorar.

Profesor;
-'Nasıl bir soru bu böyle,tabiki vardır ' diye yanıtlar. 'Sen hiç soğuktan üsümedin mi?'

Ogrenci ;
-'Aslında, fizik yasalarina gore soğuk yoktur. yaşamda/realitede biz soğuğu sıcaklıgın yokluğu olarak düşünürüz. Herkes veya nesneler o enerji oradaysa veya
bir şekilde enerji iletiyorsa onu deneyimler. Örneğin,Absolute 0 (-460 derece F)
sıcaklığın kesin yokluğudur (hic olmadigi seviyedir). Tüm maddelerin bu seviyede reaksiyon verme ozellikleri bozulur ve degisir. Soguk yoktur, o yalnizca
sıcaklığın yokluğunda duyumsadiklarımızı tarif etmek icin yarattığımız bir kelimedir' der ve devam eder,

- Profesor, karanlik varmıdır? profesor ;
-'Tabiki vardir'. Ogrenci yanitlar,

-'Korkarim gene yaniliyorsunuz efendim. Cunku,Karanlik ta yoktur. Yasamda / realitede karanlik ışıgın yoklugudur. Biz ısık uzerinde calısabiliriz ama karanlıgı calisamayız. Gercekte, biz Newton'un prizmasini kullanarak beyaz ısıgı kırar ve renklerin cesitli dalga uzunluklari uzerinde calısabiliriz. Ama karanlığı ölçemeyiz.Bir basit ışık isini karanlik bir mekani aydınlatarak karanlığı kırmış olur yani
karanlığı geçersiz kılar. Siz belli bir mekanin/uzayin ne kadar karanlik oldugundan nasil emin olursunuz? Isıgin miktarini olcersiniz! Bu dogrudur degilmi?
Karanlik insanlik tarafindan , ısıgin olmadigi yer/mekan icin kullanilan bir kelimedir. Son olarak ogrenci profesore gene sorar;

-'Efendim seytan varmıdır? Bu kez profesor pek emin olamamakla birlikte yanitlar;

-'Tabiki, acıkladıgım gibi, biz onu her gun ,her yerde goruruz. Seytan/kötülük bir kisinin baska bir kisiye her gun sergiledigi insaniyetsizliginin bir ornegidir.O , dunyadaki islenmis tum suclarda,siddette yer alır. Bunlarin tumu şeytanın
kendisinden baska bir sey de degildir.' der.

Ogrenci devam eder;

-'Seytan yoktur efendim.Yani o kendi basına yoktur. Seytan basit olarak Tanrının yoklugudur. O aynen karanlık ve soguk ta oldugu gibi insanın tanriının
yoklugunu tarif etmek uzere yarattigi bir kelimeden ibarettir.Tanri şeytanı yaratmadı. Seytan/kotuluk insanın tanrısal sevgiyi yüreginde duyumsamadigi zaman deneyimlediklerinin bir sonucudur. O aynen sicakligin olmadigi yere gelen soguk ya da ısıgın olmadigi yere gelen karanlik gibidir.

Profesor yerine oturur. Genc ögrencinin adi ALBERT EİNSTEİN'dir.

Anonymous

Katılımcı Üye
25 Kas 2006
849
5
İstanbul Geceleri
Einstain Güzel Gitmiş Ama Şeytanın Olmadığını Son Sözlerinde Söyleyerek Benim Kanımca Bütün Söylediklerinin Tamamen Bilimsel Olduğunu Ve Şeytana İnanmadığını söylemiş
Bizim İnançlarımıza göre Şeytan Allah Tarafından Yaratılmış Bir Varlıktır Evet Einstain Zeki biriydi ama insandı ve Her insan hata yapar Ve Bu Söyledikleri ile Bilimsel bir Gerçeği kanıtlamış olduğunu sanarken Büyük bir hata yaptığının farkında değildir..
Anonymous

dr.neshter

Yeni üye
26 Haz 2007
3
0
Tek sorun şu kiii söylediğii yanlış. Tek kaynağımız olan kuran a baktığımızda şeytan ın gerçekten var olduğunu yaniii onu görebildiğimizi ve varlığını hissedebildiğimizi açıklar. Soğuk ve karanlık deyişlerine katılıyorum. Fakat onlar soyut şeytan ise somut bir kavramdır.......

_TheEnD_

Uzman üye
7 Nis 2007
1,813
41
Hiçbekistan..
Anonymous a katılmakLa berbaer şunu söyliyim.. ALLah direk oLarak hadi bu da şeytan olsun buna da şeytan desinLer kötülük yapsın dememiştir arkadaşLar..

Şeytanı biraz araştırırsanız tarihi şöyledir(Kuranda da yazar)..

Şeytan ilk olarak cindi ve ilk insan Hz.Adem Dünyaya getirildiğinde Allah bütün melekLerin ve cinLerin onun önünde secde etmesini ister..(Hz.Adem'in)

Ama Şeytan itiraz ederek o topraktan yaratıldı ben ise ateşten.. Topraktan yaratılan birine secde etmem diyerek bütün melekler ve cinler secde ederken o etmez.. Allah'ta onu huzurundan kovar..(BöyLece cennetten de kovulmuş olur)

Şeytan'da bu olaydan sonra Allah'ın huzuruna çıkar ve ondan kıyamete kadar zaman ister.. Göreceksin herkesi senin yolundan çıkartacağım onLar bana tapacak der..

Allah'da ona kıyamete kadar süre tanır ve Kuran da dahi Şeytan'a uyulmaması gerektiğini söyler ve bununLa ilgili bir sürü sure yollar.. Biz bunLarı derste öğrenmiştik.. :D

Yani sonuç olarak Allah Şeytan'ı Şeytan oLsun diye yaratmamıştır.. Şeytan'ın isyanı sonucu onu huzurundan kovmasıyla başlar herşey..

Bu da keskin_nisanci :D

teodor_13

Yeni üye
6 Tem 2007
16
0
ve profesör ertes, gün bu kapağı yiyemeyip gider ilk genç öğrenciyi sonra kendini öldürür:p

Manyakbebe

Katılımcı Üye
22 Haz 2007
633
9
Pc Başı
dostum bence einstein doru sölüo tanrının olmadığı yerde şeytan işe başlar düşünsenize eğer Kur-anda anlatılan hikaye doruysa Allah şeytanı yaratmış we şey tan karşı gelmiş allaha Allahda şeytana hadi bakalım sen insanları kandırabilionnu benim insanlarım bana inanaır demiş sizcee mantıklımı acaba Allah tek bir hamleyle yarattığı gibi yoq edebilirdi bi hayal etsene benim yarattığım poposu boklu kulum bana karşı gelcek hea mantıklımı Allah Aşkına:?

ALTUG

Üye
2 Tem 2007
231
3
Somewhere in Aussie
Profosorun sorusuna boyle bilimsel ve felsefi bir aciklama ancak Albert Einstein gibi bir dahiye yakisir.Her dahihane aciklamayida anlamak icin dahi olmak gerekmez.Bilimsel dunya anlayisina sahip olan Albert Einstein profosore bilimsel bir sekilde bu aciklamalarda bulunurken bizi kusatan fenomenleri ve evreni aciklamak icin vermis oldugu cevaplar her insanin kendi dunya anlayisina gore farklilik gosterebilir.Bilimin isigi olmayan her yer karanlik ve seytanlarla doludur.Saygilarla...

f_and_y

Uzman üye
30 Eyl 2006
1,135
13
istanbul
dostum bence einstein doru sölüo tanrının olmadığı yerde şeytan işe başlar düşünsenize eğer Kur-anda anlatılan hikaye doruysa Allah şeytanı yaratmış we şey tan karşı gelmiş allaha Allahda şeytana hadi bakalım sen insanları kandırabilionnu benim insanlarım bana inanaır demiş sizcee mantıklımı acaba Allah tek bir hamleyle yarattığı gibi yoq edebilirdi bi hayal etsene benim yarattığım poposu boklu kulum bana karşı gelcek hea mantıklımı Allah Aşkına:?
ATEİSTMİSİN BİLMİYORUM AMA YAPTIĞIN YORUM YANLIŞ KURANDA GEÇEN OLAYLAR TAMAMEN GERÇEKTİR ZATEN İMANIN ŞARTLARINDAN BİRİ BUDUR

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.