Tasarım ve Yazılım için laptop önerir misiniz?

MrSytem

Katılımcı Üye
30 Ağu 2019
591
4
Dostlarım yazılım ve tasarım ile uğraşıyorum. (Autocad vs vs)
Mekatronik mühendisliği öğrencisiyim ve laptop almak istiyorum benim için minimum sistem gereksinimleri ne olmalı?

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Hayırlı ramazanlar dilerim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Arslan'

O Şimdi Asker!
7 Nis 2020
2,262
3,434
Cevap: Laptop Önerisi

Merhaba,

Solidworks veya Autocad kullanarak 3d 2d modelleme yapacaksanız, grafik kartı önemlidir, profesyonel değilseniz haliyle kesenin ağzını fazla açmanızada gerek yoktur, gtx 1650, 1660, 1050, 1060, 1080, kartları fazlasıyla işini görecektir, profesyonel tasarımlar yapabilirsiniz.

İslemci olarak İntelin i5 10 ve 11. Nesilleri tercihiniz olabilir.

Son düzenleme:

Niko7THT

Üye
20 Nis 2020
132
20

Merhaba değerli üye:
Grafik tasarım için MacBook Pro öneririm
Özellikleri:

İşlemci: 9. nesil Intel Core i7 – i9 | Ekran Kartı : AMD Radeon Pro 5300M – Radeon Pro 5500M | RAM: 16 GB – 64 GB | Ekran: True Tone özellikli 16 inç Retina ekran | Depolama: 512GB – 8TB SSD

Hızli performansı göz alıcı tasarım windows 10 istiyorsanız DELL XPS 15 bilgisayarına bakabilirsiniz.Özellikleri:
İşlemci: 10. nesil Intel Core i5 – i7 | Ekran Kartı: Intel Iris Plus Graphics – Nvidia GeForce GTX 1650 Ti | RAM: 8 GB – 64 GB | Ekran: 15,6 “FHD + (1920 x 1200) IPS – UHD + (3840 x 2400) | Depolama: 256 GB – 1 TB SSD

Başka birise Lenovo ThinkPad P1 güzel ekrana ince tasarıma sahip,sistem gereksinimleri:
İşlemci: Intel Core i5, Core i7, Core i9 veya Xeon | Ekran Kartı : Nvidia Quadro P1000 / P2000 | RAM: 8 GB-64 GB | Ekran: 15,6 “Tam HD (1.920 x 1.080) | Depolama: 256-4TB SSD

Mıcrosoft Surface Laptop 3
Harika pil ömrüne sahip bu laptop tasarım için en iyilerindendir.Surface Pen ile ekranda çizim yapabilirsiniz.Özelikleri:
İşlemci: Intel Core i5 – i7 | Ekran Kartı : Intel UHD Graphics 620 | RAM: 8 GB – 16 GB | Ekran: 13,5 inç PixelSense (2,256 x 1,504) | Depolama: 128GB, 256GB, 512GB veya 1TB SSD

Tablet gibi bir bilgisayar kullanmak istiyorsanız Microsoft Surface Book 2:
Intel’in dört çekirdekli Coffee Lake Core i7-8650 işlemcisi ve 16 GB RAM sayesinde hızlı ve son derece güçlüdür.Özellikleri:
İşlemci: Intel Core i7 | Ekran Kartı : Intel UHD Graphics 620 – NVIDIA GeForce GTX 1060 | RAM: 16 GB | Ekran: 15 inç PixelSense (3240×2160) | Depolama: 256GB – 1TB SSD

Fiyatlar bilgisayara göre değişiyor,ayrıca MacOs,Windows'un sizin için uygun olup olmadığına da karar vermeniz gerekir.Hayırlı Ramazanlar..

Son düzenleme:

Syroxit

Katılımcı Üye
21 Nis 2021
638
618
Teşkilat

Selamlar yazılım ve grafik tasarım ile uğraşıp oyuna çok önem vermeyecekseniz MacBook Pro alabilirsiniz. Eğer oyun da oynayacağım derseniz görüntü paneli ve ekran kartı iyi olan bir laptop seçmenizi öneririm. Gaming laptopların ekranındaki kalite az olup yenilenme süresi (hz) fazladır. Yazılım Tasarım yani profesyonel anlamdaki laptoplarda gerçek renkler gerçek doku gibi faktörlerden ekran iyi olup yenilenme hızı düşüktür.
MrSytem

AXPA

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
2,343
149
New World

Merhaba,

Macbook Pro üst seviye bir bilgisayar her yönden ihtiyacınızı rahatlıkla karşılayacaktır. AutoCad ve türevleri gayet iyi çalışmakta. Bizzat kullandım ve memnun kaldım.

Bilginize,

AXPA

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
2,343
149
New World

ben macbook air önerebilirim ince hafifi güçlü bir laptop ama bütçen daha fazla ise macbook pro öneririm

Merhaba,

Macbook Air ile Pro arasında ki en önemli fark şudur ==> Air gündelik hayatta yanımızda taşıyabileceğimiz ve performans açısından orta seviye diyebileceğimiz bir bilgisayardır. Pro ise tasarım, çizim, oyun vb. performans içerikli işlevlerde ön plana çıkan bir bilgisayardır.

Bu nedenler ile Macbook Air modeli Pro modellerine göre daha kibar ve gündelik çantamızda taşınabilecek ebatlardadır.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.