TC kimlik numarası

SWERNE

Yeni üye
29 Tem 2021
48
11
24
Selamün aleyküm öncelikle konu yeri yanlış ise affedin, oyun oynarken kötü oynadığım için söven adam mesaj kısmından adımı soyadımı söyledi sonra benim karanlık işlerim var gibi şeyler söyledi yani kusura bakmayın biraz bilgisizim ama oyunda gerçek ismim ve şehir plakam yazıyordu içime şüphe düştü bu oyun oynarken birinin bilgilerini almak TC kimlik numarası gibi yada kişisel bilgilerini bulmak bu kadar kolay mı ? Bu adam benim TC me kadar bulabilirmi ? Bı adam nerden bulacak aski ye kaydolmuyor demişti bana da biraz mantıksız geldi oyun oynarak bilgilerimi bulması ama kuşku işte rahat bırakmıyor bilgili insanlardan yardım alayım dedim konuyu toparlarsak;; bu adam sadece oyun oynayarak kişisel bilgilerimi, TC mi bulabilirmi şimdiden teşekkürler.

Çözüm
Merhaba değerli üye,

Birkaç yıl önce maalesef tc kimlik numarası ile banka hesabı açmak,üzerine kredi çekmek gibi %tehlikeli işler yapılmaktaydı.Fakat günümüzde bir ürünü satın almak için 3D security yöntemleri,bankaların birebir seninle görüşmek istemeleri gibi yollar oluştu.Bu sebepten ötürü tc kimlik numarasının pek bir önemi kalmadı.Kendi kendinize sıkıntı yapmayın. İstediği kadar bulsun.Seni korkutmaya çalışmaktan başka eline birşey geçmez.

Muncuk Han

Uzman üye
7 May 2021
1,031
630
43.822302, 87.616875
Selamün aleyküm öncelikle konu yeri yanlış ise affedin, oyun oynarken kötü oynadığım için söven adam mesaj kısmından adımı soyadımı söyledi sonra benim karanlık işlerim var gibi şeyler söyledi yani kusura bakmayın biraz bilgisizim ama oyunda gerçek ismim ve şehir plakam yazıyordu içime şüphe düştü bu oyun oynarken birinin bilgilerini almak TC kimlik numarası gibi yada kişisel bilgilerini bulmak bu kadar kolay mı ? Bu adam benim TC me kadar bulabilirmi ? Bı adam nerden bulacak aski ye kaydolmuyor demişti bana da biraz mantıksız geldi oyun oynarak bilgilerimi bulması ama kuşku işte rahat bırakmıyor bilgili insanlardan yardım alayım dedim konuyu toparlarsak;; bu adam sadece oyun oynayarak kişisel bilgilerimi, TC mi bulabilirmi şimdiden teşekkürler.
herangibi bir linke tıkladınmmı eyer ismini ve soyadını biliyor sa mernis detası denen bir şey var kısacası sızdırılmış kimlik bilgileri adın soy adın ve şeyirin ile tc ni bulması mümkündür

Muncuk Han

Uzman üye
7 May 2021
1,031
630
43.822302, 87.616875
Yok linke tiklamadim Mernis sanırım oy kullananlarda oluyordu daha o yaşta değilim
aslın da kişi bu işlerde iyise tc ni bula bilir mernise le yapılan birşey değil sadece eyer herangibi bir bilgi vrmeden ve linke tıklamadan kişi senin adını soyadını yaşadığın ili biliyorsa tc ni de bulması zor olmaz eyer bu olay ilerlerse polise baş vur ağır cezası var bu işlerin

SWERNE

Yeni üye
29 Tem 2021
48
11
24
aslın da kişi bu işlerde iyise tc ni bula bilir mernise le yapılan birşey değil sadece eyer herangibi bir bilgi vrmeden ve linke tıklamadan kişi senin adını soyadını yaşadığın ili biliyorsa tc ni de bulması zor olmaz eyer bu olay ilerlerse polise baş vur ağır cezası var bu işlerin
Olay 5 ay önce oldu aslında ben kuşku duydum sadece yani bana sosyal medyadan bulmuştur gibi geldi çünkü oyundaki nickim ve sosyal medyadaki ismim aynıydı

Olay 5 ay önce oldu aslında ben kuşku duydum sadece yani bana sosyal medyadan bulmuştur gibi geldi çünkü oyundaki nickim ve sosyal medyadaki ismim aynıydı
Yani söylediği kelimeler çok değişikti senin ip adresini bulayım da gör falan

Muncuk Han

Uzman üye
7 May 2021
1,031
630
43.822302, 87.616875
o zaman pek birşey yapamaz merak etme linklere tıklama yeter ıp adresini bulsa da bir şey yapamaz ıp adresinden sadece didos ata bilir o da wifi de didos koruması varsa onu da yapamaz

SWERNE

Yeni üye
29 Tem 2021
48
11
24
o zaman pek birşey yapamaz merak etme linklere tıklama yeter ıp adresini bulsa da bir şey yapamaz ıp adresinden sadece didos ata bilir o da wifi de didos koruması varsa onu da yapamaz
Zaten oyun sunucularından bağlanildigi icin sızması falan gerekiyor sunuculara ıp mi bulması için tek endişem TC ye kadar gidebilirmiydi ama sanmıyorum korkutmak amaçlı yapmış olabilir, eski okulumda ortaokulda bir çocuk benim TC mi bulmuştu aslında kuşkuya düşüren oydu okulun databasesine girmiştir diye düşünmüştüm.

batuproxr

Katılımcı Üye
6 May 2020
561
83
Cokkolay bulunmasi isim soyisim yada telefon numarasindan
Adam isim soymisini aliyo sigorta panelleri kulanilio genelikle sigortacilar police vv gecmeden once musteri soeguladan isim soyisimden butun tc vatandaslari cikio
İsim soymisnden adresin daire nona kadar cikar tc ana baba adi tel noda cikabilir
12 yasindaki bebeler bile yapiyor
Artik sitelerde uyelik satiolar bu soegulama icin

Muncuk Han

Uzman üye
7 May 2021
1,031
630
43.822302, 87.616875
Zaten oyun sunucularından bağlanildigi icin sızması falan gerekiyor sunuculara ıp mi bulması için tek endişem TC ye kadar gidebilirmiydi ama sanmıyorum korkutmak amaçlı yapmış olabilir, eski okulumda ortaokulda bir çocuk benim TC mi bulmuştu aslında kuşkuya düşüren oydu okulun databasesine girmiştir diye düşünmüştüm.
hayır öyle bir şey olamaz okul sunucuları konturol ediliyor muhtemelen bir şekilde kimliğini görmüştür ve dediğim gibi ip dn bir şey yapamaz

SWERNE

Yeni üye
29 Tem 2021
48
11
24
Cokkolay bulunmasi isim soyisim yada telefon numarasindan
Adam isim soymisini aliyo sigorta panelleri kulanilio genelikle sigortacilar police vv gecmeden once musteri soeguladan isim soyisimden butun tc vatandaslari cikio
İsim soymisnden adresin daire nona kadar cikar tc ana baba adi tel noda cikabilir
12 yasindaki bebeler bile yapiyor
Artik sitelerde uyelik satiolar bu soegulama icin
SSK SGK gibi yerler mi yada TC kimlik sorgulama yerleri

Profesör

Kadim Üye
10 Nis 2020
5,092
1,606
-Türkistan-
Merhaba değerli üye,

Birkaç yıl önce maalesef tc kimlik numarası ile banka hesabı açmak,üzerine kredi çekmek gibi %tehlikeli işler yapılmaktaydı.Fakat günümüzde bir ürünü satın almak için 3D security yöntemleri,bankaların birebir seninle görüşmek istemeleri gibi yollar oluştu.Bu sebepten ötürü tc kimlik numarasının pek bir önemi kalmadı.Kendi kendinize sıkıntı yapmayın. İstediği kadar bulsun.Seni korkutmaya çalışmaktan başka eline birşey geçmez.

Çözüm

sw1ndler

Katılımcı Üye
29 Şub 2020
592
136
merhaba çalıntı sigorta panellerinden bunu yapması mümkündür fakat isiminiz soyisminiz yerine ailenizin yada dogum tarihiniz gibi daha detaylı bilgilerinizi verdiyseniz sıkıntı aksi taktirde sizin isminizde bir sürü kişi çıkacagı için bulması zordur öbür türlü seçim datalarından ise yaşınız genç oldugu için bulamayacaktır iyi forumlar

JİTEM

Uzman üye
31 May 2020
1,592
382
KATO DAĞI
Merhabalar değerli üye mernis harici daha bir çok data var isim soy isim şehir yeterli olacaktır sizi bulması için oyunları oynayan insanlar 30 40 yaşında olmadıgı için dirrek tahmin etmiştir sizi bulması çok zor olmayacaktır datalardan birine sahipse fakat pek bişey yapabilirmi dersek eğer yapamaz neden evinize kargo gelirse ben almadım diyip gönderirsiniz polislik bişey olursa gidip ifade verirsiniz en fazla 3 gün sonra adamı ensesinden tutup alacaklardır dövmeye gelmek istese kimse kimsenin şehirine birini sırf oyun için dövmeye gelirmi diye düşünürsek bu çok yanlış bi düşünce olur :) yani pek birşey olmaz hatta hiçbişey olmaz iyi forumlar dilerim içiniz ferah olsun.

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,376
1,966
Dinlenmede.
Bilgi ve tecrübeden cevaplıyorum
Dikkate alırsanız yarariniza olacaktir

Malesef ki
İsim soy ad ve kütük yani bağlı olduğun il
Bu 3 detay ile T.C numaranız ve (+) kişisel bilgileriniz bulunabilir
Bu konuda malesef ki bizlerin sorunu var işin komik tarafı buna karşı bir önlemde şuan yok olacaginida sanmıyorum

Herkesin ulaşabilecegi kadar kolay bir yoldur acıklamıyacagim bu bir suçtur.
Ancak 1 exe ve bir kaç data ile elde edilen bilgilerin haddi hesabı yoktur.

Korkmalimisın evet ama sadece sen değil herkes hepimiz !

SWERNE

Yeni üye
29 Tem 2021
48
11
24
Merhabalar değerli üye mernis harici daha bir çok data var isim soy isim şehir yeterli olacaktır sizi bulması için oyunları oynayan insanlar 30 40 yaşında olmadıgı için dirrek tahmin etmiştir sizi bulması çok zor olmayacaktır datalardan birine sahipse fakat pek bişey yapabilirmi dersek eğer yapamaz neden evinize kargo gelirse ben almadım diyip gönderirsiniz polislik bişey olursa gidip ifade verirsiniz en fazla 3 gün sonra adamı ensesinden tutup alacaklardır dövmeye gelmek istese kimse kimsenin şehirine birini sırf oyun için dövmeye gelirmi diye düşünürsek bu çok yanlış bi düşünce olur :) yani pek birşey olmaz hatta hiçbişey olmaz iyi forumlar dilerim içiniz ferah olsun.
Teşekkür ediyorum sağolun.

Bilgi ve tecrübeden cevaplıyorum
Dikkate alırsanız yarariniza olacaktir

Malesef ki
İsim soy ad ve kütük yani bağlı olduğun il
Bu 3 detay ile T.C numaranız ve (+) kişisel bilgileriniz bulunabilir
Bu konuda malesef ki bizlerin sorunu var işin komik tarafı buna karşı bir önlemde şuan yok olacaginida sanmıyorum

Herkesin ulaşabilecegi kadar kolay bir yoldur acıklamıyacagim bu bir suçtur.
Ancak 1 exe ve bir kaç data ile elde edilen bilgilerin haddi hesabı yoktur.

Korkmalimisın evet ama sadece sen değil herkes hepimiz !

Merhaba değerli üye,

Merhaba değerli üye,

Yani anladığım kadarı ile bu sadece benim değil tüm halkın sorunu bu kadar basit yani bulunması

Merhaba değerli üye,

Hocam istediğim cevabı aldım konuyu kilitleyebilir misiniz ?

Sort

Katılımcı Üye
14 Eki 2019
968
79
Merhaba, Yaşadığınız Çok Basit Bir Olay. Büyük İhtimalle Senaryo Şu Şekilde Olmuş:
Senin İsmin ve Yaşadığın Şehir Nadir Olabilir. Örneğin Mehmet34 İsmin Olsaydı, Kişi Bu Kullanıcı Adına Ait Yüzlerce Hesap Bulabilirdi. Ama Galiba İsmin Nedim67, Abdurrahman24, MehmetCan13 Gibi Diğerlerine Göre Nadir Olabilecek İsimler. Daha da Açacak Olursak, Sizin Adınız Abdurrahman ve Bayburt yadaYalova Plaka Kodunu Kullanıyorsunuz. Bu Şehirler Az Nüfusa Sahip Olduğu İçin, Sizin Sosyal Medya Hesabınızı Bulması Çok Kolaydır. Hele ki Siz Konuşurken "Gel Bu Semte" Diye Tehdit Etmişseniz, Adınızı ve Soyadınızı Bulması Çok Kolaydır.
Peki Daha Hangi Bilgileri Bulabilir?
Karşı Taraf Sizin Ad, Soyad ve Şehir İle Arama Yapması Durumunda, İndexlenmemesi Gereken Ama Bir Şekilde İndexlenmiş Bilgilerinizi Bulabilir.
Örneğin:
Google dan, Bir İsmi ve Bilgileri Doğru Dorklar İle Arattığında, xx Üniversitesinin Öğrenci Listesini Bulabilirsin. Bu Listede Tc kimlik Numaraları Bile Yazar. Normalde Bunlar Gizli Saklanmalı Ama Bazen Gözden Kaçırabiliyorlar.
Ek Olarak: Diyelim ki Facebook Hesabınızı Buldu. Sizi Arkadaş Ekleyip Fbi Hack Tool İle Tel no ve E postanızı Öğrenebilir. Daha Sonra Turkcaller Gibi Uygulamalar İle Çevrenizin Sizi Rehberinde Nasıl Kaydettiğini Görebilir.
Diyelim ki Bir Arkadaşınız Sizi "Xxx Berber" Diye Kaydetmiş. Bu Durumda İşyerinizi de Öğrenebilir.
Umarım Açıklayıcı Olmuştur.
İyi Forumlar :)

SWERNE

Yeni üye
29 Tem 2021
48
11
24
Merhaba, Yaşadığınız Çok Basit Bir Olay. Büyük İhtimalle Senaryo Şu Şekilde Olmuş:
Senin İsmin ve Yaşadığın Şehir Nadir Olabilir. Örneğin Mehmet34 İsmin Olsaydı, Kişi Bu Kullanıcı Adına Ait Yüzlerce Hesap Bulabilirdi. Ama Galiba İsmin Nedim67, Abdurrahman24, MehmetCan13 Gibi Diğerlerine Göre Nadir Olabilecek İsimler. Daha da Açacak Olursak, Sizin Adınız Abdurrahman ve Bayburt yadaYalova Plaka Kodunu Kullanıyorsunuz. Bu Şehirler Az Nüfusa Sahip Olduğu İçin, Sizin Sosyal Medya Hesabınızı Bulması Çok Kolaydır. Hele ki Siz Konuşurken "Gel Bu Semte" Diye Tehdit Etmişseniz, Adınızı ve Soyadınızı Bulması Çok Kolaydır.
Peki Daha Hangi Bilgileri Bulabilir?
Karşı Taraf Sizin Ad, Soyad ve Şehir İle Arama Yapması Durumunda, İndexlenmemesi Gereken Ama Bir Şekilde İndexlenmiş Bilgilerinizi Bulabilir.
Örneğin:
Google dan, Bir İsmi ve Bilgileri Doğru Dorklar İle Arattığında, xx Üniversitesinin Öğrenci Listesini Bulabilirsin. Bu Listede Tc kimlik Numaraları Bile Yazar. Normalde Bunlar Gizli Saklanmalı Ama Bazen Gözden Kaçırabiliyorlar.
Ek Olarak: Diyelim ki Facebook Hesabınızı Buldu. Sizi Arkadaş Ekleyip Fbi Hack Tool İle Tel no ve E postanızı Öğrenebilir. Daha Sonra Turkcaller Gibi Uygulamalar İle Çevrenizin Sizi Rehberinde Nasıl Kaydettiğini Görebilir.
Diyelim ki Bir Arkadaşınız Sizi "Xxx Berber" Diye Kaydetmiş. Bu Durumda İşyerinizi de Öğrenebilir.
Umarım Açıklayıcı Olmuştur.
İyi Forumlar :)
Evet ismim nadir bir isim bende sosyal plartformda bulmuştur diye düşündüm dedikleri saçmaydı çünkü senin ip mi bulucam falan tam böyle kendini hacker zanneden tipdi sadece TC ile birşey olacağını sanmıyorum yukarıda dedikleri gibi seri no cilt no falan gerekiyormuş işlem için biri demişti artık bankada yada herhangi bir yerde işlem için fotokopi sanal kimlik değil de fiziksel direk orjinal kimlik istiyorlarmış

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.