TELEFON NUMARASINDAN IP ADRESİNİ BULMAK ( şok şok içeri)

bulls

Katılımcı Üye
10 Ara 2006
341
7
BEYLER ARTIK 1 TEŞEKKÜR EDİN ::D :mml :mml :mml :mml

Arkadaşlar şimdi size degişik bir yoldan telefonunu bildigimiz birinin ip numarasının bulunmasını anlatacagım.Öncelikle ben eskiden bilgisayarım internete baglanmadıgı için adsl kullanıcı hizmetlerini aramıştım.ondaki bilgilere göre ip bulmayı anlatacagım.Öncelikle ip numarasını bulmak istediğimiz kişinin birkaç bilgilerini bilmemiz gerekiyor:

1-Telefon numarası
2-Adsl kullanıcısı olduğunu
3-Biz adsl hizmetlerini aradığımızda o anda internete bağlı olmasını bilmemiz gerekiyor.

Evet arkadaşlar şimdi başlayabiliriz.
İlk önce Adsl kullanıcı hizmetlerini(02124440375) arıyoruz.
Ve konuşma başlıyor.Ben telefon numarasını bildigim bir arkadaş için bu aramayı yapmıştım.Tabi özel numara yaparak bir cep telefonundan aradım:

Müşteri Hizmetleri Yetkilisi:İyi günler
EXOP:iyi günler
EXOP:Ben sizin 0212 ??? ?? ?? numaralı kullanıcınızım.İnternete baglanamıyorum.
M.H.Y:Beyefendi adsl çevirmeli hat mı?yoksa direk mi baglantı kullanıyorsunuz.
EXOP:direk baglantı
M.H.Y:beyefendi sizin numaranız baglandı şeklinde gözüküyor.Lütfen modem baglantı kablolarını bağlı olduğunu ve modeminizin açık oldugunu kontrol eder misiniz?
EXOP:evet herşey dogru kontrol ettim ama internete baglanamıyorum.
M.H.Y:peki modeminizdeki adsl ışıgı yanıyor mu?
EXOP:Hayır bir süre yanmıyor,sonra yanıp yanıp sönüyor.
M.H.Y:beyfendi şimdi dediklerimi yapın
EXOP:evet
MH.Y:Başlat çubugundan çalıştıra basın ve cmd yazın
EXOP:evet yaptım
M.H.Y:şimdi diyecegim harfleri yazınız.P,İ,N,G
EXOP:evet yazdım
M.H.Y:şimdi diyecegim numaraları yazınız.
EXOP:İşte burda telefon numarasını bildigimiz kişinin ip adresini veriyor.Burdan sonra isterseniz telefonu kapatın.isterseniz çaktırmadan devam edin.

İşte böylece telefon numarasını bildigimiz kişinin ip adresini almış oluyoruz.:diablo :diablo

emre163

Üye
11 Kas 2006
120
0
abi bokunu öpen ben ettim sen etme afftet diecem başka çare yok
:D
kardeşim saol denicem...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.