Telefona virus bulasti mobil

FAKULTE

Katılımcı Üye
27 Mar 2016
498
56
İstanbul
Selamun aleykum googleden apk indirdim apkyi açınca bana google chorome sayfasını yenileyip verdi sildim şuan sürekli reklam çıkıyor telefondan durduk yere kendiliğinden reklam çıkıyor her 5 saniyede bir yardim edin lütfen

noktalıvirgül

Deneyimli Moderatör
17 Kas 2020
910
492
Aleyküm selam, eğer denemediyseniz öncelikle Kaspersky veya Eset mobil uygulama indirip telefonunuzu taratır mısınız? Ayrıca APK'yi silerken kalıntılarının kalmadığına emin olmak iyi olur

CyberCyro/CC

Yeni üye
14 Eyl 2021
23
14
Selamun aleykum googleden apk indirdim apkyi açınca bana google chorome sayfasını yenileyip verdi sildim şuan sürekli reklam çıkıyor telefondan durduk yere kendiliğinden reklam çıkıyor her 5 saniyede bir yardim edin lütfen
Önemli verileriniz var ise kurtarıp hard reset atmanızı öneririm. Hard resetten önce tüm account larınızdan çıkış yapmayı unutmayın özellikle Gmail den. Samsung yeni nesillerin tuş kombinasyonu ses + yada - + power tuşu olarak çalışıyor.

AHMET SENCER

Katılımcı Üye
19 Şub 2021
732
409
TANRI DAĞI
Merhaba değerli üye :

Telefonuna eklam virüsu bulaşmış telefonu tara virüsleri temizle halen daha oluyor ise by zehir hocamızın dediği taktiği yap yine olmuyor ise ayarlar kısmından uygulamalarıma gir bir bak yabancı bir uygulama var ise sil yok ise uygulamalar kısmından googleye verdiğin tüm izinleri kapat dene Bunları denedikten sonra halen daha çalışmıyorsa son çare telefonu restlemen olucak :(

Umarım yardımcı olmuşumdur iyi forumlar :)

spocr

Üye
15 Ağu 2021
151
61
18
Azerbaycan Türkiye
Merhaba arkadaşlar
Telefonunuza virüs bulaştıysa mutlaka temizlemeniz gerekir. Bu durum sizi biraz zorlayacak ancak yapmak zorundasınız. Telefonunuza etkili bir antivirüs programı indirmeniz gerekir. Norton, Eset, Kaspersky, MalwareBytes ve Avast gibi şirketlerin cep telefonları için geliştirdiği etkili antivirüs yazılımları bulunuyor. İndirdiğiniz yazılımla tarama yaptırarak cihazınızdaki tüm zararlı uygulamaları ve virüsleri temizleyin.

İkinci yöntem ise şöyle: Eğer telefonunuza mobil virüs tarama programı indiremiyorsanız, cihazınızdaki tüm uygulamaları, kayıtları, rehberi vb yedekleyip masaüstü ya da dizüstü bilgisayarınıza aktarın ve burada anti virüs taramasından geçirerek zararlı yazılımları temizleyin. Ardından telefonunuza format atıp fabrika ayarlarına döndürün ve temizlediğiniz verileri geri yükle

FAKULTE

Katılımcı Üye
27 Mar 2016
498
56
İstanbul
Merhaba arkadaşlar
Telefonunuza virüs bulaştıysa mutlaka temizlemeniz gerekir. Bu durum sizi biraz zorlayacak ancak yapmak zorundasınız. Telefonunuza etkili bir antivirüs programı indirmeniz gerekir. Norton, Eset, Kaspersky, MalwareBytes ve Avast gibi şirketlerin cep telefonları için geliştirdiği etkili antivirüs yazılımları bulunuyor. İndirdiğiniz yazılımla tarama yaptırarak cihazınızdaki tüm zararlı uygulamaları ve virüsleri temizleyin.

İkinci yöntem ise şöyle: Eğer telefonunuza mobil virüs tarama programı indiremiyorsanız, cihazınızdaki tüm uygulamaları, kayıtları, rehberi vb yedekleyip masaüstü ya da dizüstü bilgisayarınıza aktarın ve burada anti virüs taramasından geçirerek zararlı yazılımları temizleyin. Ardından telefonunuza format atıp fabrika ayarlarına döndürün ve temizlediğiniz verileri geri yükle
Virüsü buldum ama temizlemiyor manuel bile cikmiyor

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.