Terör örgütü PJAK'dan İran polisine saldırı

AgitCaN

Kıdemli Üye
17 Kas 2007
3,956
29
manisa/laleli
3944659.jpg

Terör örgütü PKK'nın İran'daki uzantısı olan PJAK'ın saldırılarında çok sayıda İran polisinin öldüğü ve yaralandığı bildirildi.PJAK'lı bir grup terörist dün gece Kermanşah eyaletinde bir polis karakoluna saldırı düzenledi.


Çatışmada İran polisinden ölen ve yaralanan olduğu belirtildi, ancak sayı verilmedi.


PJAK'lı ayrı bir terörist grubun bu sabah Senendec kentindeki bir polis noktasına saldırısında ise bir polisin hayatını kaybettiği, 4 polisin yaralandığı belirtildi.


Her iki bölgedeki çatışmalarda teröristlerin kayıp verdiği bildirildi, ancak sayının şimdilik bilinmediği kaydedildi.


Terör örgütü PKK'nın İran'daki uzantısı olan PJAK, 11 Ocaktaki açıklamasında, "Bölücü ve ayrılıkçı faaliyetlerine son verdiğini" bildirmişti.''Türkiye, İran, Suriye ve Irak'taki merkezi hükümetlere karşı koyacak ve onlarla çatışacak güçten yoksunuz" itirafında bulunan terör örgütü, ''Merkezi yönetimlerden ayrılma düşüncesini bir kenara bırakmalıyız'' ifadesini kullanmıştı.


PJAK'ın söz konusu açıklamasından bu yana İran güvenlik güçlerine ilk kez saldırı düzenlediği basında yer aldı.


Türkiye-İran-Irak üçgenindeki dağlık bölgelerde barınan PJAK'lı teröristlerle İran güvenlik güçleri arasında sık sık çatışma çıkıyor.
 

SonÇavus1

Katılımcı Üye
Bizde pkk bunlarda pjak işte arkadaşlar malesef bu amerika-israil ve avrupa oyunu olan terör örgütleri yüzünden Müslüman Orduları yıpranıyor.Onlar da kendilerini böyle koruyorlar işte binbir oyun ve hile ile
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.