THT API - Çekiliş sayfası & Kullanıcı Bilgisi

0x1D

Kıdemli Üye
23 Nis 2020
2,650
78
MARS
Merhabalar bugün Flask ile kodladığım THT api'ı göstereceğim. Şu anlık sadece 2 fonksiyonu bulunmakta: Çekiliş ve kullanıcı bilgisi almak.

Öncelikle kullanıcıların bu api'dan faydalanması için api key'e ihtiyacı var. Bu key'leri sadece THT üyelerine vermeyi düşünüyorum. Key'ler online bir database'de tutuluyor (MongoDB). Api key'ler ile birlikte key'in kalan hakkı ve key sahibinin forumdaki id'si tutuluyor. Key'leri nasıl ürettiğimi soruyorsanız yazdığım bir uygulama ile geçerli zamanı alıp md5 ile şifreleyerek oluşturuyorum. Böylece eşsiz bir key oluşturmuş oluyorum. Key'ler oluşturulduğunda 10 hak ile beraber geliyor. Başka api'ler eklendiğinde bunu hak yerine kredi üzerinden yapabilirim. Örneğin 1 çekiliş 0.5 kredi, hava durumu api 0.3 kredi gibi. Api türleri arttığında gerekirse çekilişler ile kredi dağıtırız :)

KULLANICI BİLGİSİ API

Bu api bazı kullanıcı bilgilerini json olarak döndürüyor :

1.jpg

Örnek kullanım :

Kod:
https://thtapixeno.herokuapp.com/tht/kullanici?id={tht kullanıcı id}&apikey={apikey}

Burada THT kullanıcı id olarak belirtilen yeri bulmak için üye profiline giriniz:

https://www.turkhackteam.org/members/903570.html

Linkteki sayı kullanıcı id'sini verir.

Çekiliş Sayfası

Bu çekiliş sayfası verilen linkten seçilen seçeneğe uygun olarak (Teşekkür edenler veya teşekkür edip post atanlar arasından) bir kazanan seçip verileri database'e yazdırıyor. Daha sonrasında çekiliş sonuç sayfasına yönlendiriyor. Böylece çekiliş yapan kişinin kanıt olarak gösterebileceği bir sayfa oluşmuş oluyor.

Çekiliş sayfası :

https://thtapixeno.herokuapp.com/cekilis

2.jpg

Örnek tamamlanan çekiliş sayfası :

https://thtapixeno.herokuapp.com/cekilis/s/bcfc7b537b9e04e175e878a66dcbd431

3.jpg

Api almak için bana söyleyebilirsiniz. Size bir api key tanımlayıp verdiğimde test etmeye başlayabilirsiniz. Neden direkt bir api key vermiyorsun diyorsanız üstte de belirttiğim gibi THT hesapları üzerinden çalışmakta. Eğer genel bir key vermek istersem mutlaka bir üyenin hesabına tanımlı api vermek zorundayım. IP adreslerini tutmuyorum. Konu hakkındaki yorumlarınızı mutlaka bekliyorum gerçekten çok uğraştım. Ayrıca api fikirlerinizi de sunarsanız onları da ekleyebilirim.

Aklınızda soru kaldıysa veyahut teknik bir sorunuz var ise sorabilirsiniz.

NOT: Api key isteklerinizi bana özel mesaj atarak iletiniz. Eğer post olarak "Api key verir misin ?" yazarsanız postunuzu silmek durumunda kalacağım ve özelden yazana kadar veremeyeceğim.

- Eklemeyi düşündüklerim -

Instagram pp ve gönderi çekmek -> api key kullanmadan çekilebilecek veya 0.01 kredi olacak
Paste ubuntu tarzı paste sayfası

Ego1st

Uzman üye
15 Mar 2018
1,109
25
Eline sağlık Xeno, harika proje olmuş. Diğer özellikleri de bekliyorum :))

ZuL-RaA

Kadim Üye
9 Ara 2017
5,552
840
Semerkant
Fikrin çok güzel sadece başlığı okudum da bile heyecanlandım.

Bir kaç sorum ve önerim var.

Şimdi pfoto Egoist kullanmadığı için yok görülmüş ancak olunca resmin bağlantısı mı oluyor orada?

Öneri olarak konu sayısıları ve linkleri / zm sayısı gibi şeyler de eklenebilir. Gerekliliğinden ziyade daha gelişmiş olur.

Birde api keyler ne bana ne kadar indirimde gelir :trl

0x1D

Kıdemli Üye
23 Nis 2020
2,650
78
MARS
Fikrin çok güzel sadece başlığı okudum da bile heyecanlandım.

Bir kaç sorum ve önerim var.

Şimdi pfoto Egoist kullanmadığı için yok görülmüş ancak olunca resmin bağlantısı mı oluyor orada?

Öneri olarak konu sayısıları ve linkleri / zm sayısı gibi şeyler de eklenebilir. Gerekliliğinden ziyade daha gelişmiş olur.

Birde api keyler ne bana ne kadar indirimde gelir :trl

Evet profil fotoğrafının linki oluyor, şu biçim : https://www.turkhackteam.org/customprofilepics/profilepic903570_13.gif

Profilde konu sayısı görünmüyor onu ekleyemem fakat zm açık mı değil mi açıksa kaç tane zm var onları yapabilirim öneri için teşekkürler :))

Api key bedava üstüne para da veriyorum yeter ki test edilsin :trl

v for vandet

Katılımcı Üye
26 Kas 2020
261
103
bin\debug\
THT için proje geliştirenlere büyük kolaylık sağlayacağından eminim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

RageUnseen

Adanmış Üye
29 Ağu 2015
6,878
240
İstanbul
Ellerine sağlık güzel proje olmuş,VIP cekilisi için yardımcı olacak bir proje.

Onerim,elle tek tek kullanıcıları girmek yerine,programin otomatik algılaması ve kayda geçmesi daha mantıklı olur.Twitch moobot çekiliş sistemi örnek.

Son düzenleme:

0x1D

Kıdemli Üye
23 Nis 2020
2,650
78
MARS
Ellerine sağlık güzel proje olmuş,VIP cekilisi için yardımcı olacak bir proje.

Onerim,elle tek tek kullanıcıları girmek yerine,programin otomatik algılaması ve kayda geçmesi daha mantıklı olur. Twitch moobot çekiliş sistemi örnek.

Öncelikle teşekkür ederim :)

Elle tek tek girmekten kastınız nedir ?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.