|| tht || tek paylaşımlı konularınızı bu başlık altında yapıyoruz || tht ||

Gauloran

Kıdemli Moderatör
7 Tem 2013
8,122
604
local
Ağlama Duvarı

genel-fikralari.gif
Kudüs’te görevlendirilen bir gazeteci, Ağlama Duvarı’nın önünden her geçişinde, yaşlı bir Musevi’nin orada öyle durup dua ettiğini fark etmiş. Bir hafta, iki hafta... Sonunda adamla bir röportaj yapmaya karar vermiş. İzin alıp açmış teybini, sormuş adama:

- Kendinizi biraz anlatır mısınız?

- Adım David, Polonya Yahudisiyim. Yaşım 68. Smalla’da bir kumaş dükkânım var. Evliyim. İki ******m Tel Aviv’de bir çiçek serasında çalışıyor...

- Sizi her gün burada, Ağlama Duvarı’nın önünde, dua ederken görüyorum.

- Evet, her sabah dükkânı açmadan buraya gelirim. Dünya barışı ve insanların kardeşliği için dua ederim. Öğle tatilinde bu sefer insanların mutluluğu, acıların sona ermesi için Yaradan’a yalvarırım. Akşam da, eve dönerken, bu kez dürüst ve iyi insanların esenliği için dua ederim. Cumartesi günümü de burada, yine dua ederek geçiririm.

- Ne güzel! Kaç senedir bunu sürdürüyorsunuz ?

- İsrail’e göçtüğümden beri, yani 40 yılı geçti.

Gazeteci çok etkilenmiş, heyecanla sormuş:

- 40 yıldır her gün dua ediyorsunuz. 40 yıldır yılmadınız. Bugün nasıl bir duygu içindesiniz, neler hissediyorsunuz?

Uzun uzun iç geçirmiş yaşlı Musevi, sonra da bezgin bir sesle cevap vermiş:

“Vallahi artık bilemiyorum” demiş, “İçimde, sanki duvara konuşuyormuşum gibi bir his var...”

Gauloran

Kıdemli Moderatör
7 Tem 2013
8,122
604
local
İncili Çavuş İşbaşında

politik-fikralari.gif
İncili Çavuş, padişahın isteği üzerine vezirlerinden birinin taklidini yaparak padişahı eğlendirmiş.
Bunu duyan vezir haliyle çok kızmış:
-İncili'yi geberteyim de aleme ibret olsun, demiş.

Can derdine düşen İncili, padişaha koşup durumu anlatmış.
-Hele öldürsün de göreyim.. Ben de onu asarım! deyince,
İncili:
-Aman hünkarım, demiş. Beni öldürmeden önce onu assanız olmaz mı?

Gauloran

Kıdemli Moderatör
7 Tem 2013
8,122
604
local
Zeka Ölçümü

temel-fikralari.gif
Dursun'la Temel, bebeklerini parkta dolaştırıyorlardı.
Dursun 12 aylık bebeği yürüyor, Temel'in 22 aylık bebeği ise kucakta..
-Övünmek cibi olmasun benimçi çok akillidur, dedi Dursun.
Temel'in cevabı daha bi gariptir:
-Benimçi daha akilli daa! 20 aylik oldu hala kendini taşıtayi..

Gauloran

Kıdemli Moderatör
7 Tem 2013
8,122
604
local
Dilencinin Torbası

okul-fikralari.gif
Okuldan eve dönen çocuklar kocaman torbalı dilenciyi görünce onu eve çağırıp evde ne buldularsa torbasının içine doldurmaya başlarlar.
Dilenci olan biteni şaşkınlıkla seyrederken anneleri gelir hayretler içinde "Ne yapıyorsunuz?!" diye bağırır.

Çocuklar:
-Deneme yapıyoruz, derler.
-Ne denemesi?
-Sen, ne koyarsanız koyun dilencinin tobası dolmaz demiştin ya anne. Doğru söyleyip söylemediğini anlamaya çalışıyoruz.

Gauloran

Kıdemli Moderatör
7 Tem 2013
8,122
604
local
Sinirli Tabirci

genel-fikralari.gif
Adamın biri bir rüya görmüş sonra rüya tabircisine gitmiş başlamış anlatmaya;
-Ya hocam ben bi rüya gördüm sorma gitsin.

Önce bi ağaç gördüm ağaç mı desem, çınar mı desem, meşe mi desem...

Bi yeşillik gördüm yeşillik mi desem, çayır mı desem , çimen mi desem...

Sonra bi su gördüm ırmak mı desem, nehir mi desem, okyanus mu desem...
Adamın herşeyi 3 defa tekrarlayarak anlatmasına sinirlenen tabirci bi hışımla;
-Allah senin belanı verecek bugün mü desem, yarın mı desem, öbür gün mü desem demiş

Gauloran

Kıdemli Moderatör
7 Tem 2013
8,122
604
local
Yemesi Kolay Olsun

nasreddin-hoca-fikralari.gif
Timur'un defterdarları hesapta bir yanlışlık yapar.
Bunun üzerine Timur çok kızar ve o defterdara kağıtları yedirir, işten de kovar.

Yerine Nasreddin Hoca'yı alır. Nasreddin Hoca, hesapları yufka üzerine yapmaya başlar. Timur, durumu görünce haliyle sebebini sorar.

Cevap da tam Hoca'dan beklenildiği gibidir:
-Yemesi kolay olsun diye Hünkarım!

EdizS

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
327
0
Kosova
Sıkarken Öldü

Nasrettin Hoca bir gün yolun kenarında kedisini yıkıyomuş. Yoldan geçen arkadaşı hocaya:
"Hocam kediyi yıkama ölür." demiş. Hoca aldırış etmemiş ve yıkamış. Arkadaşı dönüşte Hocayı tekrar yolun kenarında görmüş. Kedi ölmüştü. Adam:
"Hocam ben size kediyi yıkamayın ölür demedim mi?" demiş. Hoca:
"Ben kediyi yıkarken ölmedi ki sıkarken öldü"

yc23

Yeni üye
18 Mar 2017
31
0
24
ELBİSTAN
Adamın birinin evine bir kedi musallat olmuş. Adam ne yaptıysa kediyi evden uzaklaştıramamış. Bunun üzerine kediyi alıp uzak bir yere götürmeye karar vermiş. Kediyi götürmüş götürmesine ama 5 saat sonra kedi geri gelmiş. Bunun üzerine adam daha uzak bir yere götürmüş kediyi. Kedi bu sefer geç te olsa 7-8 saat sonra çıkagelmiş. Adam iyice sinirlenmiş. Almış kediyi mesafesi uzak, yolları karmakarışık bir yere götürmüş ve bırakmış. Fakat bu sefer dönüş yolunda kendisi kaybolmuş. Bunun üzerine adam evi aramış ve karısına sormuş.
– Hanım kedi eve geldi mi?
– Geldi bey, çok oldu sen nerelerdesin?
– Söyle o şerefsize gelsin beni alsın :)

yc23

Yeni üye
18 Mar 2017
31
0
24
ELBİSTAN
2 arkadaş kendi aralarında konuşuyorlarmış. Biri diğerine sormuş.
– Nasıl, iş bulabildin mi ? demiş. Arkadaşı cevap vermiş :
– Elbette buldum. Altımda 1500 kişi çalışıyor demiş. Arkadaşı da :
– Vay canına. Ne işi bu? diye sorunca :
– Mezarlık bekçisiyim demiş :)

yc23

Yeni üye
18 Mar 2017
31
0
24
ELBİSTAN
İş adamı tıraş olurken bir yandan da berberiyle sohbet etmektedir. Derken, kapının önünden ağır ağır geçmekte olan paspal bir çocuk görürler. Berber, iş adamının kulağına fısıldar; “Bu çocuk var ya,dünyanın en aptal çocuklarından biridir! Bak; dikkat et şimdi.” Berber çocuğa seslenir: “Ali, buraya gel!”. Bunun üzerine çocuk sakince dükkana girer ve yüzündeki aptalca sırıtmayla berberi selamlar. Berber iş adamının kulağına sessizce, “bak şimdi” diye fısıldar ve bir elinde beş yüz bin, diğer elinde beş milyonluk bir banknot olduğu halde çocuğa sorar: “Hangisini istiyorsan alabilirsin?” Çocuk dalgın dalgın bir beş yüz bine bir de beş milyona bakar ve sonunda beş yüz binlik banknotu hızlıca çekerek berberin elinden alır. Berber iş adamına döner ve gülerek: “Gördün mü? Sana söylemiştim.” der. Tıraş bitince işadamı sokağa çıkar ve az ileride kendi kendine oynayan Ali’yi görür. Yanına giderek, neden beş milyonluk değil de, beş yüz binlik banknotu aldığını sorar. Çocuk hiç de aptalca olmayan bir sırıtmayla yanıt verir :
-Eğer beş milyonluğu alırsam oyun biter!

mahter

Katılımcı Üye
30 May 2014
405
0
Onunİzinden
Laz Fıkrası

Bugün bir arkadaş anlattı çok hoşuma gitti. Bi laz fıkrası anlattı.
Laz hep diyormuş ki arkadaşına; bak gel beraber lokantaya gidelim falan
Arkadaşı geçiştiriyormuş sürekli.
Arkadaşı demiş bir gün tamam götüreceğim demiş.
Bunlar gitmişler lokantaya, garson gelmiş sormuş Laz'a ne istersiniz diye
Laz da demiş ki "Siz hiç zahmet etmeyin ben yedim de geldim"

:mml:mml:mml:mml:mml:mml:mml:mml

Moderatör tarafında düzenlendi:

sezer12350

Katılımcı Üye
5 Nis 2016
285
0
Türkiye
Turk Askeri Ölümden Korkmaz!

Albay askerlerin sigara içmelerine engel olmak için kantinin duvarına bir yazı asmıştır. Yazıda:
- "Sigara öldürür" diye yazıyormuş.
Ertesi gün oradan geçen albay yazının altındaki cevabı görmüş:
- "Türk askeri ölümden korkmaz."

Cheat Console

Katılımcı Üye
1 Tem 2018
983
1
mesaj yazmyn
Laz fıkrası

Temel ile Dursun iki katlı otobüsle seyahat ediyormuş. Üst kattaki Temel bir ara cep telefonunu çıkartmış ve alt kattaki Tursun’u aramaya karar vermiş ve telefonla Tursunla konuşmaya başlamışlar : – “Tursun, orada durum nasıl?” demiş – “Hüç… Bizim şoför uyumuş, otobüs öylece gidiyor.” allaha emanetiz demiş buna istinaten temelde şöle demiş
“O da bir şey mi? Bizim katta hiç şoför yok. Otobüs şoförsüz gidiyor demiş.”

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.