TOCA Race Driver 3

TheCylient

Üye
12 Ocak 2006
218
1
Yarış simülasyonu deyince hep aşırı gerçekçi oyunlar bekleriz. Fizik kurallarına uygun sürüş teknikleri, gerçekçi yol tutuşu, gerçekçi pistler, profesyonel sürücüler gibi. İşte bunları tam anlamıyla yerine getirebilen, Pc oyuncuları için ayrı bir yeri olan ender oyunlardandır ToCA serisi. Her seri ile kendini geliştirmesini bilmiş ve 3. oyuna kadar gelebilmiştir. Şimdi rakiplerine baktığımızda hiç şüphesiz en dişlisi hep Gran Turismo olmuştur. Eğer bir Gran Turismo hayranı iseniz ve bir türlü vazgeçemeyip diğer simülasyonlara şans vermediyseniz ToCA 3 bu konuda gerçekten sizi şaşırtabilir.

Öncelikle Toca serilerine kısaca göz atacak olursak; ilk oyun, senaryoya bağlı ilerleyen, babasının yolunda GT yarışlarında boy gösteren bir pilotun serüvenine konuk olduğumuz bir oyundu. Simülasyon dünyası ile pc'lerimizde tanışmamızın ilk adımlarını oluşturuyordu.Toca 2 ise serinin, simülasyon kelimesini hak eden ilk oyunu olmuştur. İkinci serideki en büyük eksik ise araçların konserve kutusu gibi yamulması idi. Hiç olmaması gereken bir hasar modellemesi vardı. Yine Toca 2 pc'de oynanabilecek en kaliteli yarış simülasyonlarından bir tanesi idi. Ama serinin üçüncü oyununu oynayınca ilk iki serinin Toca 3 yanında gerçekten çok zayıf olduğunu anlayacaksınız.. İlk iki Toca bu konuda Gran Turismo'nun gerisinde olmuştur hep, çünkü her GT serisinde bir önceki oyundan kat kat daha iyi bir oyun ile karşılaşıyorduk. Bu sefer simülasyoncuları gerçekten memnun edecek Gran Turismocuların (Ben :)) bile oynayabileceği bir oyun oluvermiş. ToCA 3 ile yeni bir sürüş keyfine hazırlanıp sabit diskinizde hak ettiği yeri hemen açın...

Gerçekçi Pistler, Onlarca Lisanslı Araç, Mod ve dahası

Toca Race Driver 3'de birbirinden farklı ve lisanslı 80 pist var. Bunların içinde Manama Bahrain International, Spa-Francorchamps, Bathurst ,Hockenheimring, Laguna Seca, Oran Park, British GT Championship yarışlarının yapıldığı, orijinalinin aynısı pistlerin yanı sıra İstanbul pistinin de yer aldığı daha birçok pist sizleri bekliyor..

Yine birbirinden farklı 35 yarış modu yer alıyor. 116 şampiyona içinde Open Wheel, GT Racing, Touring Cars, Oval Racing, Rally, Historic ve Off-Road yarışlarını yapabileceğiz bir çok yarış modu var. Anlayacağınız uzun müddet başından kalkamayacağınız bir simülasyon var karşınızda.

Lisanslı araçlardan Aussie V8 Supercars ve DTM araçları, BMW FW27 Williams, TVR, Ultima ve Corvette GT araçları, Pontiac Firebird US Muscle araçları, Subaru Impreza N10, Mitsubishi Lancer VI, Honda, AMG, Audi, Nissan, Chevrolet, Dodge, Ford, Holden, Koeining, F3 araçları, Lancia, Mercedes, MG, Lotus, Marcos, Mali, Opel, Palmer Jaguar, Renault, Volkswagen, Ultima, Turnsham, Alpine, Baja, Caterham karşılaşacaklarınızdan sadece birkaçı. Ayrıca Historic modda 1930-60'ların Grand Prix araçlarının yanı sıra 70'lerin American Muscle araçları da yer alıyor.Daha isteyen? Araçların ve pistlerin tam listesine bu adresten ulaşabilirsiniz.

Kariyer her şeydir!

Oyunumuzun başında sıra ile yarışlar ve modları oynayabileceğiniz gibi World Tour'da oyunun hikaye kıs**** oynayabilir ve tüm yarışları patronunuzun size öğrettiği gibi yarışıp kazanabilirsiniz. Bu bölümde Pro Career'de oynayabileceğiniz tüm turnuva ve yarışlar, belli bir sıra içersinde yarışmanız için size sunuluyor.Pro Career'de ise dilediğiniz modu seçerek Historic, GT, Oval Racing, Off-road gibi istediğinizden başlayarak sırası ile bir üst tura geçmeye çalışmanız gerekiyor. Oyunda bunca çeşitliliğin içinde bazen hangi yarışı önce oynasam diye kararsız kalabiliyorsunuz. Sanki her biri başlı başına ayrı birer oyun olabilecek kalitede. Mesela Rally modu beni o kadar etkiledi ki sanki Toca değil de Colin Mcrae oynuyorum zannettim. O kadar güzel, o kadar detaylı ki hiç bir şey atlanmamış. Off-road ve F3 yarışları yine aynı, hangisini anlatsam... F1 02 oynamaktan o kadar sıkılmıştım ki F3 modu kan gibi geldi. Oyunda o kadar fazla çeşitlilik var ki gerçekten insan böyle zengin bir oyunla karşılaşınca çok seviniyor. İster DTM yarışları, ister Off-Road, ister Rally oynayın hepsi tek bir oyunda ancak bu kadar güzel harmanlanabilirdi. Ayrıca araçlarınızın tüm detaylarını ayrı bir kontrol paneli altında tekerlekten, frene ve yol tutuşuna kadar en ince ayrıntısıyla kendiniz ayarlayabiliyorsunuz. Bu da bazen doğru ayarları bularak yarışmayı sevenler için oldukça güzel olmuş.
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.