-=Trafik Lambalarını Hacklemek=- [Geniş Araştırma.]

MasKutay

Katılımcı Üye
17 Tem 2014
866
0
127.0.0.1
Merhabalar,

Çevrenizde bulunan trafik ışıklarına kolayca müdahale edebileceğinizi biliyor muydunuz?

Trafik ışıklarını değiştirmek, hacklemek bu tür olaylara yabancı filmlerde denk gelmişsinizdir. Bende bir keresinde kurtlar vadisinde denk gelmiştim.

psd-red-orange-green-traffic-lights.jpg

Michigan Üniversitesinin öğrencileri tarafından yapılan araştırmalar sonucu, trafik ışıklarını hacklemek onları kontrol altına almak, laptopu olan ve wireless cihazı olan herkesin yapabileceği bir şey.

Üstelik bulunduğunuz noktadan 50 belki de 100 tane birbirleriyle bağlantı halinde olan ışığa müdahale edebilmektesiniz.

Bizim yazdıklarımız işin tamamen heyecan – aksiyon kısmı, birde bunun yasal kısmına unutmamak gerekiyor.

Üniversite Öğrencilerinin Derlediği Güvenlik Açıkları;
Trafik ışıklarında bulunan ve bizim işimize yarayacak 3 ana başlık.

• Kontrollerde kullanılan şifrelenmemiş radyo sinyalleri
    Fabrikadan gelen kullanıcı adı ver şifreler ( admin : admin, gibi)
    Kolayca kontrol edilebilen hata ayrıştırma portunun kullanıma açılması
Gelelim Trafik Işıklarının Nasıl Yönetildiğine;
Birçok ülkede kullanılabilen sistem; 5.8 GHZ ve 900 MHz radyo sinyalleri üzerinden iletişim kuruyor.
Sizin yapacağınız ise bir adet laptop ile 5.8 GHZ de çalışan bir adet wireless kart ile o ağa şifresiz olarak bağlanıp, ortalığı birbirine katmak.

trafik-isiklari-hack.png

Unutmayın trafik ışıklarının kullandıkları ağları sadece 5.8 ghz hızında çalışan adaptörler ile görebilirsiniz.
Bunu yapan insanlar, birçok ışığı kırmızı yanarken yeşil yapabilir veya tam tersi haline de getirebilir.

Not: Hiçbir sistem güvenli değildir. Herşey, sizin hayal gücünüze ve gelişmiş seviyede bilginize bağlıdır.

Moderatör tarafında düzenlendi:

DarkCasteil

Katılımcı Üye
23 Haz 2015
975
0
x
Eline sağlık güzel konu :D Bizim ülkede pek yapılcağını zannetmiyorum korkarlar büyük ihtimalle.

Hebia

Katılımcı Üye
6 Ağu 2015
393
0
system32
Tamam 5.8 GHz adaptörümüz var. Tamam her şey çok iyi anlatılmış. çok iyi oldu çok da güzel iyi oldu tamam mı? ama bn nsl trfk lmb hcklycm

kolboy

Katılımcı Üye
15 Ağu 2008
586
3
Değişik ama önlem alınmıştır diye düşünüyorum bu kadar kolay olamaz

KysLee

Uzman üye
15 Eki 2014
1,293
0
İstanblue

JohnDoe

Kıdemli Üye
29 Eyl 2013
2,710
6
Teşkilat
Yöntem güzel ve faydalı bir döküman ancak bu iyi niyeti su istimal ederek kötüye kullanacakları da göz ardı etmemek gerekiyor.

MasKutay

Katılımcı Üye
17 Tem 2014
866
0
127.0.0.1
Tamam 5.8 GHz adaptörümüz var. Tamam her şey çok iyi anlatılmış. çok iyi oldu çok da güzel iyi oldu tamam mı? ama bn nsl trfk lmb hcklycm

Haklısın ama orasınıda siz bulun :RpS_biggrin:

Kolay değil elbette ben hayatımda hic 5.8 ghz wireless Adaptör görmedim bu donanımları herkes edinemez

Bende hiç görmedim. 5.8 ghz wireless adaptör fiyatı $40.00 ortalma 80 TL den başlıyor.

eysinco

Üye
24 Tem 2009
101
0
böyle bir şeyi denemek bile cinayete teşebbüstür,hangi vicdan bundan doğacak kazalarla mutlu olabilirki

DeimoS 18

Kıdemli Üye
15 Nis 2007
3,088
3
Bursa
Bunu yaptığınızda olabilecek maddi veya can kaybı olan bir kazanın vebalini ne bu dünyada nede öbür dünyada ödeyemezsiniz. Herhangi bir kaza olmasa bile devlet malının işleyişine müdahale ettiğiniz için girdiğiniz günahı yine ödeyemezsiniz.

KysLee

Uzman üye
15 Eki 2014
1,293
0
İstanblue
böyle bir şeyi denemek bile cinayete teşebbüstür,hangi vicdan bundan doğacak kazalarla mutlu olabilirki

Bunu yaptığınızda olabilecek maddi veya can kaybı olan bir kazanın vebalini ne bu dünyada nede öbür dünyada ödeyemezsiniz. Herhangi bir kaza olmasa bile devlet malının işleyişine müdahale ettiğiniz için girdiğiniz günahı yine ödeyemezsiniz.

Hack forumundan beklentiniz nedir örgü mü yapalım :RpS_rolleyes:. Bilginin nasıl kullanacağı insana kalmış düzgün kullanılırsa iyilik bile yapılabilir

28 Ocak 2015
84
0
adana
konu yararlı e.sağlık fakat bunu bizim ülkede kullanan sayısı arttıkça ölüm sayısıda arttı demek oluyor bu yöntem can kaybına sebep olacak şeyler bence konuyu kaldırmalısın reis ama emeğine saygım sonsuzdur ona lafım yok ama konuyu kaldırsan daha hoş olur die düşünüyorum çünkü böyler şeyler can alabilecek şeyler trafiklen oynanılmaz benim düşüncem bu ama dediğim gibi reis emeğine saygım sonsuz iyi forumlar...

MasKutay

Katılımcı Üye
17 Tem 2014
866
0
127.0.0.1

Evet, biraz kaba dimi :D ama denyeceğim yakında bunu.

Aklıma Watch Dogs'un ana karakteri Aiden Pearce geldi. Adam akıllı telefonla yapıyordu bu işlemi. 5.8 ghz telefon mu olur arkadaş ?

Zaten WatchDogs'tan esinlenmiş bir proje bu.

konu yararlı e.sağlık fakat bunu bizim ülkede kullanan sayısı arttıkça ölüm sayısıda arttı demek oluyor bu yöntem can kaybına sebep olacak şeyler bence konuyu kaldırmalısın reis ama emeğine saygım sonsuzdur ona lafım yok ama konuyu kaldırsan daha hoş olur die düşünüyorum çünkü böyler şeyler can alabilecek şeyler trafiklen oynanılmaz benim düşüncem bu ama dediğim gibi reis emeğine saygım sonsuz iyi forumlar...

WatchDogs'un tanıtımı adına yapılan şakalardan birini izleseydiniz eğer, zaten esinlenilen projenin içinde newyork'u nasıl karıştırdığını görebilirdiniz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.