TSE Sertifikası

CassPort

Uzman üye
31 Ara 2015
1,577
2
[email protected]:~#
onutwy.png


TSE (Beyaz Şapkalı Hacker Eğitimi ve Belgelendirmesi), CEH'in vermiş olduğu sertifikayı Türkiye'de veren firmalardan biridir. Bu sertifikayı alan kişiler kadrolu olarak devlet adına çalışmaktadır. Eğitimleri birden fazla konuyu kapsamaktadır bunlardan birkaçı trojan backdoor, network ve snifferlar, sistem ele geçirme, şifre kırma, rootkitler vs. Bu sertifikaya sahip kişiler kötü niyetli hackerların kullandığı araçları, yazılımları bilen uygulamada kötü niyetli hackerların becerisine sahip olan iyi niyetli güvenlik uzmanıdır. Ağırlıklı olarak uygulamalı eğitim içermektedir. Eğitimlerinin bitiminde Microsoft, Linux, Network, Mobil, Kablosuz Ağlar gibi konular ile sistemleri hackleme, zaafiyetlerini bulma gibi becerilere sahip olur, siber saldırılara karşı önlem alır. Siyah şapkalı hackerlar ile aynı şekildedir, tek farkları beyaz şapkalı hacker saldırı gibi durumlarda kendini korumasını geliştirmiştir.

onul1p.png


Eğitimler 5 ila 7 gün arası sürmektedir. Temel 5 günlük eğitim kişi başı 2225 TL, 7 günlük eğitim kişi başı 2700 TL'dir. İleri seviye eğitim 10 gün sürmekte ücreti kişi başı 3300 TL dir. Sınava girmek isteyenler için teorik sınav ücreti 925 TL, uygulamalı sınav ücreti 925 TL, Sertifika ücreti ise 615 TL dir.

Sınav Kriterleri:

Stajyer Test Uzmanlığı için (eğer 6 ay tecrübe yoksa), Yazılı(Teorik) Sınavda 100 üzerinden 50 puan başarılı olmak beklenmektedir.
Kayıtlı Test Uzmanlığı için, Teorik (Yazılı) sınav ve Uygulamalı (Pratik) sınav ortalamasının en az 100 üzerinden 50 puan olması gerekmektedir. Teorik Sınav 1/3, Uygulamalı sınav 2/3 ağırlığındadır.
Sertifikalı Test Uzmanlığı için, Teorik (Yazılı) sınav ve Uygulamalı (Pratik) sınav ortalamasının en az 100 üzerinden 70 puan olması gerekmektedir. Teorik Sınav 1/3, Uygulamalı sınav 2/3 ağırlığındadır.
Kıdemli Test Uzmanlığı için, Teorik (Yazılı) sınav ve Uygulamalı (Pratik) sınav ortalamasının en az 100 üzerinden 85 puan olması gerekmektedir. Teorik Sınav 1/3, Uygulamalı sınav 2/3 ağırlığındadır.

Temel Seviye Eğitimleri:

1. Genel Sızma Testi Kavramları
2. Temel Network
3. Temel Linux
4. Hedefe Yönelik Bilgi Toplama ve Zafiyet Analizi
5. Ağ keşif ve Port tarama
6. Bind Shell Reverse Shell
7. Zafiyet tarama ve Exploitation
7.1. Zafiyet Tarama
7.2. Exploitation
8. Parola Atakları Temel Tanımlar ve Kavramlar
9. Network Güvenlik Testleri
10. Dos (Denial of Service) Servis Dışı Bırakma Saldırı Testleri
11. Web Uygulama Güvenliği
11.1. Web Uygulama Testlerinde Kullanılan Araçlar
12. Kablosuz Ağlara Yönelik Yapılan Güvenlik Testleri
13. Sosyal Mühendislik
14. Sızma Testi Raporu Yazma

İleri Seviye Eğitim:

1. Hedefe Yönelik Bilgi Toplama
2. Ağ Keşif ve Port Tarama
3. Bind Shell ve Reverse Shell
4. Zafiyet tarama ve Exploitation
4.1. Zafiyet Tarama
4.2. Exploitation
5. Parola Atakları
6. Network Güvenlik Testleri
7. Dos (Denial Of Service) Servis Dışı Bırakma Saldırı Testleri
8. Tünelleme Teknikleri
9. Web Uygulama Güvenliği
9.1. Web Uygulama Testlerinde Kullanılan Araçlar
10. Kablosuz Ağlara Yönelik Yapılan Güvenlik Testleri
11. Sosyal Mühendislik
12. Antivirüs Atlatma Teknikleri
13. Mobil Uygulama Güvenliği
14. Sızma Testi Raporu Yazma
15. CTF Çözümleri


onuMuM.png 

THT SON MESAJLAR

Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.