Türk Gençliğine

  • Konbuyu başlatan Arsenik-tht
  • Başlangıç tarihi
A

Arsenik-tht

Ziyaretçi
[FONT=Verdana* Arial* Helvetica* sans-serif]ATATÜRK'ün GENÇLİĞE HİTABESİ[/FONT]​
[FONT=Verdana* Arial* Helvetica* sans-serif]Ey Türk gençliği!
Birinci vazifen* Türk İstiklâlini* Türk cumhuriyetini* ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegane temeli budur. Bu temel* senin* en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi* seni* bu hazineden* mahrum etmek isteyecek* dahilî ve harici bedhahların olacaktır.
Bir gün* istiklal ve cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen* vazifeye atılmak için içinde bulunacağın vaziyetin imkan ve şeraitini* düşünmeyeceksin! Bu imkan ve şerait* çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve cumhuriyetine kastedecek düşmanlar* bütün dünyaya emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın* bütün kaleleri zapt edilmiş* bütün tersanelerine girilmiş* bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir.Bütün bu şeraitten dahi elîm ve daha vahim olmak üzere* memleketin dahilinde* iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini* müstevlilerini siyasî emelleriyle tevhit edebilirler. Millet fakr-u zaruret içinde harap ve bitap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evladı! İşte* bu ahval ve şerait içinde dahi* vazifen;
Türk istiklal ve cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret* damarlarındaki asîl kanda* mevcuttur!
[/FONT]
[FONT=Verdana* Arial* Helvetica* sans-serif]

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRKGençliğin Ataya Cevabı

Ey Büyük Ata*Varlığımızın en kutsal temeli olan* Türk İstiklâl ve Cumhuriyetinin sonsuz bekçisiyiz. Bu karar* değişmez irademizin ilk ve son anlatımıdır. İstikbâlde* hiçbir kuvvet bizi yolumuzdan döndürmeyecektir. Bizler* bütün hızımızı senden* ulusal tarihimizden ve ruhumuzdaki sönmez inanç ateşinden alıyoruz. Senin kurduğun güçlü temeller üzerinde attığımız her adım sağlam* yaptığımız her atılım bilinçlidir. En kıymetli emanetimiz olan* Türk İstiklâl ve Cumhuriyeti* varlığımızın esası olarak* eğilmez başların* bükülmez kolların* yenilmez Türk evlatlarının elinde sonsuza dek yaşayacak ve nesillerden nesillere devredilecektir. İstiklâl ve Cumhuriyetimize kastedecek düşmanlar* en modern silahlarla donanmış olarak* en kuvvetli ordularla üzerimize saldırsalar dahi* ulusal birliğimizi ve yenilmez Türk gücünün zerresini bile sarsamayacaktır. Çünkü* bu aziz vatanın toprakları üzerinde yetişen azimli ve inançlı Türk gençliği* dökülen temiz kanların ve Cumhuriyet devrimlerimizin aydın ürünleridir. Vatanın ve milletin selameti için her zorluğa iman dolu göğsümüzü germek* gerçek amacımızı olacaktır.
Ey Türk’ün büyük Ata’sı !
İstiklâl ve Cumhuriyetimizi korumak gerektiği zaman* içinde bulunacağımız durumlar ve şartlar ne olursa olsun* kudret ve cesaretimizi damarlarımızdaki asil kandan alarak* bütün engelleri aşıp her güçlüğü yenmek azmindeyiz.
Türk gençliği olarak özgürlüğün* bağımsızlığın* egemenliğin* cumhuriyet ve devrimlerin yılmaz bekçileriyiz. Her zaman* her yerde ve her durumda Atatürk ilkelerinden ayrılmayacağımıza* çağdaş uygarlığa geçmek için bütün zorlukları yeneceğimize* namus ve şeref sözü verir* kendimizi büyük Türk ulusuna adarız.
Türk Gençliği

[/FONT]
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.