Türk Malı Bilgisayar Geliyor..

CoDeRMaNn

Uzman üye
27 Nis 2009
1,413
0
Türkiye Cumh
Türkiye’de teknoloji eğitiminde yaratıcılığı teşvik etmek amacıyla düzenlenen CPU Turaaa 2008 yarışmasının ödül töreninde "yerli malı" bir bilgisayar üretileceği duyuruldu.
1010_cpu_275.jpg

TÜBİDER (Bilişim Sektörü Derneği)
smiliv.gif
yenilikçilik ve teknik eğitimin Türkiye'deki gelişimine destek olmak
smiliv.gif
gençlerde yaratıcılığı teşvik etmek ve kendilerini göstermeleri için fırsat sağlamak
smiliv.gif
yenilikçilik ve uzaktan eğitim konularında kamuoyunda bilinç oluşturmak
smiliv.gif
Türkiye'deki yenilikçi ürün geliştirme akademik çabalarını desteklemek amacıyla ‘TÜRKİYE İŞLEMCİSİNİ TASARLIYOR’ Linkleri Üyelerimiz
Yarışma
smiliv.gif
Sanal İşlemci Tasarımı
smiliv.gif
FPGA ile Fiziksel İşlemci Tasarımı
smiliv.gif
Akademik Yenilikçi Gömülü Sistem Tasarımı kategorilerinde düzenlendi.
Avea'nın sponsorluğunda
smiliv.gif
CeBIT Bilişim Eurasia etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirilen "CPU Turaaa 2008" yarışmasının ödül töreniyle finalistler “Bilişim Sektöründe AR-GE ve Yenilikçilik” panelinin ardından düzenlenen törende ödüllerine kavuştu.
"Türkiye İşlemcisini Tasarlıyor" ana sloganı çerçevesinde hayata geçirilen CPU Turaaa 2008 yarışmanın ödül töreninde bir konuşma yapan Avea Ar-Ge Direktörü Fuat Ertüzün
smiliv.gif
Türkiye’nin geleceği olan gençlerin yanında olduklarını ve özellikle Ar-Ge konularında onların yaratıcıklarını desteklemeye devam edeceklerini ifade etti.

Tamamı “Türk Malı” Bilgisayar Geliyor

Ekim 2007'de başlayan ve Türkiye'deki üniversitelerden 103 çalışma grubunun katıldığı yarışmada finale kalan 18 tasarım
smiliv.gif
uluslararası arenada da ilgi çekmesine paralel olarak
smiliv.gif
yarışmacı üniversite öğrencilerine yurtdışından iş teklifleri geliyor. Öte yandan gelecek yıl düzenlenecek olan "CPU Turaaa 2009" yarışmasına yeni bir kategori daha eklenerek
smiliv.gif
CPU'su
smiliv.gif
tüm çipleri ve işletim sistemi ile tamamen “Türk malı” olacak bir eğitim dizüstü bilgisayarı tasarlanması planlanıyor.

20 Kas 2008
184
0
artık çıksın ya ğeç bile kaldı bir sürü paramız dışarıya ğidiyor ek sikleride olsa almamız lazım çünkü biz alırsak tasarım cıların daha iyisini yapmaya çalışacak lardır ama almasak sanmıyorum hevesleri olur yaparlar hadi hayırlısı inşalah çıkacaktır yaşasın yerlimalı herken onu kullanmalı :yaho1

eLiMiNaToRTuRK

Yeni üye
22 May 2010
21
0
çıksın inşallah ülkemiz adına çok iyi olur bence
ama sanıyorum ki kısa zaman sonra orijinalini almak yerine sahtesini alanlar olur

by mufettis

Uzman üye
25 Ocak 2010
1,132
0
X* Özel Harekât *X
inş glirde bızde bu gevur malı tavir ettıgımız bılgısayarlara para odemekten korkmayız

para yabancı devletlerın sermayesı altına gırecegıne vatanımızda memleketımızde yurdumun ınsanında kalsın daha iyi

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.