Türkçe Yama Nasıl Yapılır - Resimli Anlatım

SonÇavus1

Katılımcı Üye
Türkçe Yama Yapılrıken Dikkat edilmesi Gereken Noktalar ..
• İlk Olarak TR Yama Yapılacak Programın Crack yada Patch varsa onları uygulayıp TR Yama Yapılmalıdır ... yani tr yama programın exe sine değilde crack'ine yapılmalıdır yada ilk olarak programa patch uygulanıp sonra da yapılabilir ... Ücretsiz Programlar için bu İşlem gerekmez ...
• TR Yama Yapılacak Programın exe 'si ile programın sağlıklı çalışması açısından fazla oynanılmamalıdır ...

TR Yama Sadece exe Dosyalarına Yapılmaz ... Örnek TR Yama Yapılacak programın program files te ki klasöründe Languages Klasörü Varsa Klasörün içindeki dosyaları Notdefteri ile açıp değiştirebilirsiniz ....
10dl3.png

Türkçe Yama Yapmak İçin Gerekli Programlar ...

43908700lf6.png

ResHacker - Restorator -Resource Tuner Bu 3 Program ile yapabilirsiniz ...
ama ben Resource Tuner ' i Kullanıyorum ve Resimli Anlatım Bu Programı kapsamaktadır ...

İlk Olarak Programı Açıp Open File'yi TR Yapacağımız dosyayı açalım ...

85105337or2.png

34769980cp1.png

Türkçeleştirme Yapacağımız Dialog yada RC Data 'dır .. exe'den exe'ye fark göstermektedir ...Bazılarında Dialog bazılarında da RC Data Yazmaktadır ....

34686805rq0.png

24536378ba9.png

Burda Yapacağımız İşlem sadece değiştirmek istediğimiz butonu yada yazıyı Tıklayıp yukardaki caption sekmesine girin .. değişiklikleri yaptıktan sonra OK Diyerek tamamlayabilirsiniz ....

76663728lb8.png

Dialog bölümünü bu şekilde değiştirebilirsiniz .. ve değiştirdikten sonra File/Save As diyerek yaptığınız değişiklikleri kaydedebilirsiniz .....

22969463hx8.png

38907694gm6.png

31077585ch6.png

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.