Türkiye bu mehmetçiği konuşuyor . . . .

gyne_88

Yeni üye
28 Ocak 2009
38
0
Kalaşnikof mermisiyle beyni parçalanan Uzman Çavuş Fırat Zorba'dan doktorlar bile ümidini kesti. Ancak o, beyninin üçte biriyle hayata tutundu.Gazi Uzman Çavuş Fırat Zorba, inanılmaz bir yaşam mücadelesini kazanmayı bildi. Uzman Çavuş Zorba ve silah arkadaşları, 7 Haziran 2009'da Cudi'deki operasyonda teröristlerle çat...ışmaya girdi.

Teröristlerin açtığı ateşte, bir Kalaşnikof mermisi 25 yaşındaki Zorba'nın başına isabet etti. Kafatasını ve beynini parçalayan mermiyle kanlar içinde yere yığılan Zorba'yı arkadaşları önce öldü sandı.

Bir süre sonra ağır yaralı olduğu anlaşılan zorba helikopterle Şırnak Askeri Hastanesi'ne kaldırıldı. Zorba, ilk beyin ameliyatını burada oldu. Ameliyat sırasında kalbi 2 kez durdu.

Diğer doktorlar "Yaşamaz. Şehit oldu" dedi. Ancak, bir tabip yüzbaşı "Hayır, sonuna kadar devam edeceğiz" diyerek art arda kalp masajı yaptı, Zorba'nın kalbi yeniden atmaya başladı.

Buradaki ilk ameliyatın ardından Zorba, Gülhane Askeri Tıp Akademisi'ne (GATA) kaldırıldı. Zorba'nın GATA'daki ikinci ameliyatında kurşunla parçalanan beyninin üçte ikisi alındı. 111 gün yoğun bakımda kaldı. Doktorlar ailesine "Her an kaybedebiliriz, Hazırlıklı olun" dedi. Zorba'nın kendisinden 6 yaş büyük ablası Dicle Zorba, 111 gün boyunca "Bana bir kez daha ablam desin" diye dua etti. Zorba, 112. gün gözlerini hayata yeniden açtı. Zorba, artık ablasına "ablam" diyebiliyor.

DÜNYADA ÖRNEĞİ YOK

Kafatasında ciddi ezilme olan Zorba'nın durumunda dünyada bir başka örnek daha yok. Zorba için facebook ve twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinde dua grupları oluşturuldu.

Binlerce kişi bu gruplara üye oldu. SABAH'ın sorularını yanıtlayan abla Dicle Zorba, "Doktorların çabaları ve o tanımadığımız binlerce kişinin pozitif düşünceleri kardeşimi yaşattı. Onun için dua eden herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Zorba ailesi, oğulları Fırat'ın iyileştiği günlerde ikinci bir sevinç daha yaşadı. Fırat'ın büyük ablasının bir erkek ****** oldu. İsim babasının Fırat olmasını istediler. Fırat, yeğenine öyle bir isim koydu ki, bütün aile gözyaşlarına boğuldu: "Mehmet Gazi."Bİ TEŞEKKÜR YETER . . . . . .
 

MUZtapa35

Üye
9 Eyl 2009
93
0
Kendimden utanıyorum çünkü böyle bir olay olduğunu ilk kez duydum ... Fıraz ZORBA komutanımıza sağlıklı güzel yaşam diliyorum . Paylaşım için sağol kardeşim ..
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.