Türkiye'de Virüsün Uğramadığı Tek Yer

BörüHan

Basın&Medya Ekibi
13 Ocak 2018
911
26
TuranEller
Türkiye'de Bir Tane Bile Koronavirüs Vakasına Rastlanmayan Tek Yer: Mada AdasıBeyşehir Gölü'ndeki irili ufaklı 32 adanın en büyüğü Mada Adası'nda, yaklaşık 40 hanede 200 kişi yaşıyor. Türkiye'nin yerleşim yeri bulunan tek göl adası olma özelliği taşıyan Mada Adası'na ulaşım, hemen her ailede bulunan kayıklarla sağlanıyor

Yaklaşık bu adada 200 yıldır yaşamlarını sürdüren ada sakinleri balıkçılık ve hayvancılıkla geçimleri sağlıyor ve tarım arazisi çok yetersiz olan aileler bundan dolayı bahar aylarında hayvanlarını Çetir Yaylası'na sürüp burada otlatıyorlar.Mada Adası'nda yaşayan yaklaşık 200 kişide bugüne kadar tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 virüsüne hiç rastlanmadı.Ada sakinleri koronavirüsün bu zamana kadar tek bir kişiye bile bulaşmadığını,kasaba sakinleri harici hiç kimseyle görüşmediklerini ve 5 ay boyuncada serin yayalalarda yaşayarak yine kimseyi görmeyeceklerini söylediler.

 
Son düzenleme:

S_w_o_R_d

Basın&Medya Ekibi
17 Eki 2020
1,756
34
Neptün
Vay be, fotoğraflarını da çok beğendim, güzel bir yermiş. Keşke hiç bir yerde olmasa şu virüs. Eline emeğine sağlık.
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.