turkiyenin seri katilleri ...

ShadowOfDeath

Katılımcı Üye
3 Ocak 2006
853
7
Seyit Ahmet Demirci
32 yaşında. Mayıs-Temmuz 1998 tarihleri arasında İstanbul'da üç mobilyacıyı dükkanlarının bodrum katında kafalarına kurşun sıkarak öldürdü. Fatsa'da küçük bir çocukken arkadaşıyla birlikte yaşlı bir mobilyacının tecavüzüne uğramıştı. Yakalanmasaydı cinayetlerini tecavüze uğradığı yaşa (11) tamamlayacaktı. Üç kez idama mahkum oldu.
Yüksel Aktin
28 yaşında. Mayıs 1999-Ocak 2000 arasında İstanbul'da biri kadın beş kişiyi öldürdü. Yakalandıktan sonra Abdullah Çatlı'yla Rusya'ya gidip üç kişiyi öldürdüğünü açıkladı. Yargılanıyor.
..
 

ShadowOfDeath

Katılımcı Üye
3 Ocak 2006
853
7
Tarkan Sitemkar Uysal
Eylül 1999-Mart 2000 arasında İzmir ve Afyon'da iki kişiyi otelde öldürdü. Kendini depremzede olarak tanıtıyor ve sahte kimlikle dolaşıyordu. Eskişehir'de yakalandı.

Erdinç Tümer:
28 yaşında. Evli. Ocak -Ağustos 1999 arasında İzmir ve Bursa'da beş kişiyi öldürdü. Halen firarda polis tarafından aranıyor.

Orhan Aksoy
33 yaşında. Evli ve iki kızı var. Ekim 2000-Ocak 2001 arasında beş kişiyi evinde çamaşır ipiyle boğarak öldürdü. Depremden sonra işleri bozulduğu için ailesini Romanya'ya yolladı ve öldürmeye başladı. Kurbanlarını boğduktan sonra koliye koyup şehrin tenha bölgelerine bıraktığı için adı koliciye çıktı. Yargılanıyor.
Hamdi Kayapınar
 

ShadowOfDeath

Katılımcı Üye
3 Ocak 2006
853
7
22 yaşında. Cinayetlerine 14 yaşındaki kardeşini boğarak başladı. Mart 1998-Şubat 2001 arasında altı kişiyi daha öldürdü. Dört kişiyi de öldürmeye teşebbüs etti. Yargılanıyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün seri cinayetler üzerine yaptığı ön araştırma sonuçlandı. 81 ilden toplanan yüzlerce şüpheli cinayet dosyasından çıkan sonuç şu: Birkaç kişiyi öldürmüş herkes seri katil değil. Türkiye’nin seri katil sayısı yalnızca altı.

Seri katil olmanın kriterleri
Seri cinayetler konusunda uzman olan, kuşkusuz ABD ve dolayısıyla FBI. Kendi ülkeleri dışında da seri katil kovalayan FBI uzmanlarına göre her cinayet, seri cinayet anlamına gelmiyor. FBI'a göre bir katilin seri cinayet işlediğinin kabul edilmesi için şu kriterleri taşıması gerekiyor:
Gündelik hayatı devam ettirebilen sıradan insanlar (Mesela bir akıl hastasının işlediği cinayetler seri cinayet olarak kabul edilmiyor).

En az üç cinayeti (Bazı uzmanlara göre beş) aynı yöntem, silah ve benzer törenle işlemiş olması.
Kurbanlarını çoğunlukla tanımadığı kişiler arasından seçmesi.
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.