Türkler Ve Yunanlilar Arasindaki Bayraga Saygi Anlayisi Farki..

ZoRRoKiN

Özel Üye
7 Ağu 2005
2,149
381
WORLD
Gerçek bir olaydır...
Olay1
30 Ağustos sabahı, Mustafa Kemal savaş alanında dolaşıyordu. Çevre binlerce düşman cesedi ve birbiri üzerine yığılmış yüzlerce topçu hayvanı, terk edilmiş silah, top ve cephane doluydu. Atatürk şöyle söylendi : "Bu görünüm insanlığı utandırabilir. Ancak meşru savunmamız için buna zorunlu olduk. Türkler, başka ulusların yurdunda böyle bir harekete girişmezler." Arta kalanların arasında yırtılmış, orada bırakılmış bir de Yunan bayrağı gören Başkomutan eliyle bayrağın kaldırılmasını imleyerek (işaret ederek) "Bir ulusun bağımsızlık belgisidir (alametidir). Düşman da olsa saygılı olmak gerektir.
Kaldırıp topun üzerine koyunuz." dedi.
Olay 2:
12 NİSAN 2005, Yunanistan ve Türkiye arasında varılan Güven Artırıcı Önlemler Paketi çerçevesinde Kara Harp Okuluna giden Yunanlı 2 subay ve 5 Kara Harp Okulu öğrencisinin odalarına, üzerinde ingilizce küfürler
yazılı yırtık bir Türk bayrağı asıldığı açıklandı.
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.