Ubuntu 10.04 LTS: Yeni Ubuntu hazır; İndirin !..

sefasss

Katılımcı Üye
29 Ağu 2009
839
0
[email protected]~
Ubuntu 10.04 LTS: Yeni Ubuntu hazır; İndirin !..


10pxara.gif


Ubuntu 10.04 Lucid Lynx LTS nihayet hazır ve indirilmeye sunuldu. Bir süredir merakla beklenen yeni Ubuntu sürümü, beraberinde pek çok yenilik getiriyor. İşte Ubuntu 10.04 Lucid Lynx LTS'nin sunduğu belli başlı yenilikler:


* Açılış Hızı: HAL sistemini kaldırılmasıyla hemen her makinada çok daha hızlı sistem açılışı sağlanıyor. Özellikle hızlıca internete ve tarayıcıya erişmek isteyenler için öncelikli açılış sağlanmış...
* Daha başlarken sosyal: Yeni "Ben Menüsü" (Me Menu) Facebook, Digg, Twitter ve Identi.ca gibi sosyal ağlara hızlı erişim ve güncelleme imkanı veriyor. Ayrıca Ben Menüsü MSN, Google Talk ve IRC gibi diğer sohbet kanallarına da erişimi sağlıyor.
* Ubuntu One: Geliştirilmiş servisleriyle dosyalar ve klasörler bulut sistemine daha rahat kaydedilebiliyor. Yer imleri ve Kişiler artık paylaşılabiliyor.


Diğer yenilikler ve indirme bağlantısı burada...


* Ubuntu One Music Store: iTunes'a benzer şekilde müzikleri satın alabileceğiniz bir dükkan açılmış Ubuntu'da. iTunes'dan daha ileri yanı, müziklerin istediğiniz kadar cihaza kopyalanabilmesi.
* Ubuntu Software Centre 2.0: Yazılım bulmak yeni arabirimle daha basitleştirilmiş, ayrıca artık Canonical ve Ubuntu'ya özel yazılımları ayrıca listeleyebiliyor ve güncelleyebiliyorsunuz..
* Sürücüler: Nvidia sürücüleri için geliştirilmiş destek.
* Gnome 2.30, KDE 4.4.2


Download: Ubuntu 10.04 Lucid Lynx
 

THT SON MESAJLAR

Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.